Yeşilgöz Gölü Onay

  Deresi, Tekir/, Tekir, 46170 Kahramanmaraş Merkez/Kahramanmaraş, Türkiye
 

Yeşilgöz Gölü

Kahramanmaraş'ın efsaneleri ve masmavi rengi ile ünlü gölü Yeşilgöz, kampçıların dört mevsim tercih edebileceği kamp alanlarından bir tanesi. Yeşilgöz Gölü mesire alanına girmek ve doğal güzelliklerin keyfini doyasıya çıkarmak ücretsiz, Yeşilgöz'de sadece araç girişleri ve çardak kullanımından ücret alınmaktadır. Çadır kurarak kamp yapmak isterseniz çardak ücreti ödemeniz gerekebilir. Yeşilgöz'ün efsanelerinden birisi suyunun rengi ile alakalıdır. Mavinin en güzel tonuna sahip gölün rengini nereden ve nasıl aldığı hala gizemini korumaktadır. Bununla beraber göle su getiren kaynağın neresi olduğu da birçok araştırma yapılmasına rağmen bulunamamıştır. Şehrin gürültüsünden ve stresinden uzak bir dağ eteğinde yer alan Yeşilgöz Gölü, Kahramanmaraş şehir merkezine 60 km uzaklıkla bulunmaktadır.

Yeşilgöz Gölü Özellikleri

Yorumlar (11)

Avatar
Güzel bir doğasi olan buz gibi suyuyla sicak gunlerde serinleyebileceginiz harika bir yer. *** Lütfen kirletmeyin!
Avatar
Çevre düzenlemesi uzun sürecek sanırım, sadece ziyarete açık piknik yapma imkanı dahi şu an için mevcut değil ama çalışmalar tamamlandığında çok güzel bir ortamla karşılaşacağımı düşünüyorum, sabırsızlıkla bekliyoruz.
Avatar
İyiydi ama daha fazla bank koymaları gerekir ve orda çöp çok fazlaydı bu yüzden çöp kutularını arttırmaktadır lazım bence. Şimdiden iyi eylenceler.
Avatar
Haziran 2021 de gittim, belediye çalışması vardı, su,oturacak alan yok.Belediye çalışması bitince bu eksiklikler biter. Yeşilgöz hem yesil hem mavi.Tekirin sonunda ,Maraşa 60km uzaklikta.
Avatar
Hiç hayal ettiğimiz gibi bir yer değil biraz fazla pis tabi bizlerden kaynaklı ama bakımda yok herhangi bir oturak falan yok memnun kalmadım
Avatar
Büyük şehir karmaşasından sonra ilaç gibi bir yer. Mesire alanı olduğu için piknik yapılmaya uygun yerleri var. Manzara, doğa aşık olunacak kadar güzel.
Avatar
Olağanüstü güzellik. Maraşa giderken yol üzerinde uğradık. Doğa harikası bir mekan. Küçük yeşil bir çayın sonunda obruk şeklinde masmavi bir göl var. Mesire Alanı olarak düzenlenmiş. Kazlar geziyor, sonbaharı ayrı bir güzellik olarak gösteren yüksek ağaçlar var. İçinden geçilen köy de ayrıca güzel; evleri, coğrafyasını taşlarıyla yapılmış duvarları, yolları, suyu, köprüsü ve okuluyla otantik bir köy.
Avatar
Doğal güzellik on numara. Hizmet amatör ve vasat. Su görünce "suya girmek ve yüzmek yasak" yazısı olmazsa olmaz. Hem de etrafı da çevrilmiş. Buz gibi tertemiz ama girilmiyor. Böyle yerlere girilmeyip hayvanat bahçesi gibi seyretmek ilginç. Yurt dışında olsa kayalıklara atlama yeri yaparlar, dalış ekipmanları konur. Altı cam olan kayıklar olur, alabalık vs. Vs... Ne demişler su akar Türk bakar.
Avatar
Doğa harikası, huzur
Avatar
Oturma yerlerine masa konabilir
Avatar
Suyu ve havası on numara bir yer girişte 10 TL ücret alınıyor içeride çardak kiralarsanız ek olarak 20 TL daha ödüyorsunuz ama yere oturup sergi açarsanız ücret yok çardakla ilgilenen görevliler çok iyi çardakta otururken güneş geldi adam şemsiye getirip gölgelik yaptı bize küçük market gibi biyerleri var kola cips falan satılıyor bahçeden domates salatalık falan getirip satıyorlar yoğurt istedik evden köy yoğurt u geitirdiler bence çok güzel görevlilere teşekkür ederim ama girişteki ücreti neden alıyor lar anlamış değilim..

Yorum Ekle

Harita Harita / İletişim

  • adres Adres : Deresi, Tekir/, Tekir, 46170 Kahramanmaraş Merkez/Kahramanmaraş, Türkiye
  • telefon Telefon :
  • mail Mail :
  • website Website :

Hata Bildir

Hava durumu Hava Durumu

Kahramanmaraş

Yeşilgöz Gölü nerede, nasıl gidilir, kamp yorumları ve ücretleri hakkında bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz.