Yenice Kent Ormanı Onay

  78700 Saray/Yenice/Karabük, Türkiye
 

Yenice Kent Ormanı

Yenice Kent Ormanı, adından da anlaşılacağı üzere, Karabük’ün Yenice ilçesine bağlıdır. Türkiye’nin en büyük ormanı olma özelliğine sahip Yenice Kent Ormanı’nda çeşitli bitki türleri ve hayvan türleri vardır. Doğal güzelliği ile büyüleyen bu ormanda isterseniz kamp da yapabilirsiniz veya günü birlik bir seyahat için de oldukça uygun. Çeşitli bitki örtüsüyle, renk cümbüşü yaşamak isterseniz; bahar aylarında gitmenizi öneririm. Yenice merkezden 20 dk mesafede olan ormana kişisel aracınızla veya tur şirketlerinin seferleri ile gidilebilir. Karabük merkeze olan uzaklığı ise sadece 35 km. İstanbul’dan gidecekseniz tur şirketlerinin Batı Karadeniz turlarını değerlendirerek daha çok yeri gezebilirsiniz. Zira, Bolu ve Kastamonu’nun da gezilecek çokça noktası bulunuyor.

Yenice Kent Ormanı Özellikleri

Yorumlar (11)

Avatar

Ayşegül

Kamp mangal piknik için herkes e öneririm yeşillik ve doga severler icin mukemmel bir yer cok eğlenceli vakit geçirdim her şey icin teşekkürler :)
Avatar

ÖMER Ün

Havası temiz ama çevre kirliliği var biraz insanıda candan
Avatar

HASAN D

Orman denizi ve muhteşem bitki çeşitliliği ile kendine hayran bırakıyor.
Avatar

BÜŞRA A

Doğası ağaçlar yolu havası çok çoook güzel.. mangal yakabilirsiniz yürüyüş parkurunda mis gibi doğa yürüyüşü yapabilirsiniz müzesi var onu gezebilirsiniz... gelin görün
Avatar

Taner I

Karabük İli, Yenice İlçesi Sınırlarında Yer Alan Ormandır. Biyolojik Çeşitlilik Ve Barındırdığı Yaban Hayatı İle Dünya’nın Sayılı Ormanları Arasında Yer Alan Yenice Ormanları, 1999 Yılında Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) Tarafından Acil Olarak Korunması Gereken 100 Sıcak Noktadan Birisi Olarak Belirlendi. Türkiye’nin En Büyük Blok Ormanıdır. İçinde Hiç Bir Yerleşim Yeri Olmayıp Kesintisiz Orman Alanına Sahip Bölgeye Orman Denizi Denilmektedir. Yenice Ormanlarında Anıt Ağaçların Bulunduğu Arboretum “Açık Hava Orman Müzesi” Alanı da Bulunmaktadır.
Avatar

Gamze 5

Büyük bir yer değil. Tuvalet ve bulaşık yıkamak için bir alanı var. Şırıl Şırıl su akıyor. Temiz, güvenilir bir. Kanyonu gezedebilirsiniz. ışıklandırması var. Tam kamp yapılacak bir yer. Ateş yakmak için alanlar var.
Avatar

behice

Yenice kent ormanı çok güzel düzenlenmiş bir yerdi. Çocuklarla rahatlıkla gidilebilecek bir yer. Açık havada ağaçlar arası parkurlar, yürüme alanlari, yöresel ürün tezgahları ve lezzetli yemek yapan bir restoranı var. Sadece yemek için de gidebilirsiniz. Manzarası güzel alkolsüz bir yer. Bungalov evlerde ailece kalabileceğiniz şekilde düzenlenmiş. Her bungalov ev birbirinden bağımsız, böylece kimsenin gürültüsü kimseye gitmiyor.
Avatar

Numan K

Özellikle sonbaharda harika, giriş ücretli, kamp ve piknik yapmak için gayet ideal ve güvenilir bir yer.
Avatar

Gamze Y

Muhteşem bir doğası var. Çadır kampı yaptık. Göktepe göleti aslında güzel ama biz insanlar çöplerimizi ortada bırakıp gittiğimiz sürece tüm güzellikleri kaybederix. Yenice de karşımıza çıkan yılka atları harika görmek isteyen gidebilir. Fakat muhakkak temiz bırakalım. Biz 32 kişilik kamp ekibi mıntıka temizliği yaptık ve piknikçilerin çöplerini de topladık. Aynı şekilde bulmayı diliyorum.
Avatar

Çiğdem

Nefes almak, yürüyüş yapmak için, doğa tutkunlari için harika. Ancak genel olarak kirli bulduk. Su kenarları, yol kenarları hep çöp. Bu kırılan iki yıldız ne yazık ki ormandan değil bilinçsiz Türk milletinden kırıldı. Yazıklar olsun. Belediye ne yapsın ki? Bu eğitimi, bilinci veremiyoruz. Mucize gibi bir yer ama insanlar herhalde kendi ahırları zannetmisler.
Avatar

Murat V

Memnun kalabileceğiniz çok güzel bir kompleks... Akarsu çevresindeki kamping ve piknik alanları, restoranı, doğal güzelliği, müzesi ilgili personeli ile bu güzel kanyonu görmenizi öneririm. Ercan bey burayı kısa sürede mükemmel bir tesis haline getirmiş.

Yorum Ekle

Harita Harita / İletişim

  • adres Adres : 78700 Saray/Yenice/Karabük, Türkiye
  • telefon Telefon :
  • mail Mail :
  • website Website : https://yeniceormanlari.com/

Hata Bildir

Hava durumu Hava Durumu

Karabük

Yakınındaki Kamp Alanları


Yenice Kent Ormanı nerede, nasıl gidilir, kamp yorumları ve ücretleri hakkında bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz.