Yedigöller Milli Parkı Onay

  Yedigöller, 14030 Merkeşler/Bolu Merkez/Bolu, Türkiye
  (0374) 215 52 81

Yedigöller Milli Parkı

Yedigöller Milli Parkı, Batı Karadeniz Bölgesi’nde bulunmakta ve Bolu’nun 42 km kuzeyinde yer almaktadır. Eşsiz doğa güzellikleriyle kartpostallık görüntüler oluşturan milli parka her yıl ziyaretçi akını olmaktadır. Çok çeşitli bitki türlerini içinde barındırmasının yanı sıra çeşitli hayvan türleri de yaşamını sürdürüyor bu parkta. Kışın yolların karla kapanmasından dolayı ulaşımda sıkıntı yaşanabilmekte. Fakat özellikle bahar aylarında ziyaretçileri eşsiz manzaralar ve güzellikler bekliyor. Kuzey - güney doğrultusunda dizili 7 adet göl ve çevresindeki platolardan oluşan milli parkta kamp alanları da mevcut. Otobüs seferleri bulunmamasına karşın, seyahat acentelerinin turları veya kişisel arabanızla ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolları engebeli olduğundan; aracınızı dikkatli kullanmanızı tavsiye ederim. Sessiz ve sakin bir doğa deneyimi için kesinlikle çabanıza değecektir.

Yedigöller Milli Parkı Galeri / Fotoğraflar

Yorumlar (4)

Avatar

Resul Ö

Artık gidilmez, 2 senedir kasım ayının başında kamp yapmak için arkadaş grubumla gidiyorum. Yaklaşık 15-20 kişi kadar gidiyoruz. Bu sene daha da belirgin olmak üzere aşırı kalabalık. park içinde gezen yetkili kişilerin tavırları nedeniyle bir daha gitmeyi düşünmüyorum. Tur şirketleri yığınla insan getiriyor, yemin ediyorum kimi yerlerde kalabalıktan iğne atsan yere düşmez. Kamp yapmak için belirlenmiş küçük bir bölge dışında kamp yasak, yer ateşi yakmak hatta tüp ateşi yakmak, semaver yakmak yasak. Sabah 7 ile akşam 7 arası her türlü ateş yasak. Akşamdan sonra bilek kalınlığından büyük odunu yakmak yasak, toplamak yasak, yasak, yasak, yasak... Çok soğuk olduğu için ısınmak için bir şey yakmak gerekiyor, bunun çözümü yok. Bu yüzden kamp için başka yerlere gidilmesini tavsiye ederim. Doğal bir güzellik olarak sosyal medya kullanıcılarının paylaşımı nedeniyle adı duyulmuş bir yer. Bundan daha güzel yerler de gördüm. İsmi yoktu sadece
Avatar

Emrah Y

-sakin mengen den gitmeyin bin pişman olursunuz. Devrek tarafından eğerci sapağı yol düzgündü tavsiye ederim. -Kamp girişi 21 tl (29.08.2020) -Mescit şadırvan var. wc mevcut ücretsiz. Günlük olarak temizleniyor wc ler fakat insanlık dışı davranışlarla karşılaşılıyor maalesef. -Telefon büyük gölün etrafında çekiyordu. Diğer yerlerde dikkat etmedim. Telefonlarınızı mescitte şarj edebiliyorsunuz. -yiyecek içecek satan bir bufe var. Kahvaltı köfte sucuk ekmek içecek bulunuyor. Içme suyu çeşmelerden karşılanabiliyor. -büyük ve derin göl büfe wc mescit e yakın. Kamp için daha uygun. Nazlı göl daha sakin sadece wc imkanı var. -Akşam 4-5 gibi herkes ateşini yakıyor. Yasak olduğu anons edildi gün boyu. Gündüzleri park görevlileri müdahale ediyor. Semaver tüp mangal her türlü ateş yapılamıyor. Gizli kacak tüp ile işinizi görebiliyorsunuz. --traking için uygun. 1-2 saat yürüyebiliyorsunuz keşif için.
Avatar

Volkan

Ulaşımı zor bir yer. Kamp yapmak için gittik. Kamp alanı yetersiz. Yarım saatte bir ateş yapmak yasak uyarısından insan dinlenmeye fırsat bulamıyor. Tuvaletler pis. Bulaşık yikamak için yer yok. Profesyonel kampçı yeri değil.Kampa yeni baslamis , ses ve ışıklandirmaya dikkat etmeyen cok cadir kuran vardi.Çadir gecelik 40 tl. Hiç hizmet yok. Aksam saat 19.00 dan sonra ateş izni var.(Varil icinde yakmaya).Tüm yiyecek ihtiyaclarinizi yaninizda getirmelisiniz T.ek bir büfe var.Gece 12 ye kadar açık. Su sıkıntısı yok.Cesme suyu içilebilir. Sucuk ekmek 20 tl. Limonata 7 tl. Patlamış mısır 10 tl.Bir termos çay 25 tl.Gece ağustos ayı olmasına rağmen çok soğuktu. Hazırlıklı gitmekte fayda var.Doğası güzel. Kamptan cok zevk almadik.Bir daha tercih etmeyiz. O kadar yola değmez .
Avatar

hs ks

Bolu tarafından gelirken ilk 13-15 km boyunca yol çok bozuk. Son 5 km ise parke taşı şeklinde bir yol. Derin Göl, Nazlı Göl ve Büyük Göl kenarlarında kamp izni var. Derin Göl kenarında araç park yerleri, tuvalet, market gibi yerler mevcut. Market gece 12ye kadar açık. Restoran ve marketten yeme içme ihtiyacı sağlanabilir. Akşam 7 den sabah 8 e kadar mangal, ates, piknik tüpü vb. yakılmasına izin var. Diğer saatlerde yakılmasına izin verilmiyor. Yavaş bir yürüyüş temposuyla tüm gölleri 3-4 saat arası dolaşabilirsiniz. Bol bol manzaraya sahip. Hafta sonları çok kalabalık. Gölde balık tutulmasına izin veriliyor ancak çok tutanı göremedim. Kışları Bolu girişi genellikle kapalı oluyor. Mengen yolu ise çok bozuk ve zaman alıcı. Kışın fazla kişinin olmaması ve harika manzara bu zorlu yolculuğu çekilebilir kılıyor.

Yorum Ekle

Harita Harita / İletişim

  • adres Adres : Yedigöller, 14030 Merkeşler/Bolu Merkez/Bolu, Türkiye
  • telefon Telefon : (0374) 215 52 81
  • mail Mail :
  • website Website : https://www.yedigollermillipark.com/

Hata Bildir

Hava durumu Hava Durumu

Bolu

Etiket Bulutu


Yedigöller Milli Parkı nerede, nasıl gidilir, kamp yorumları ve ücretleri hakkında bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz.