Türkmen Şelalesi Onay

  Karakuzu, 35800 Aliağa/İzmir, Türkiye
 

Yorumlar (11)

Avatar
Araç ile hele yere yakın araç ile gitmek sorun olabilir yol bozuk Piknik yapmaya gelenlerin bıraktığı pislik olabiliyor ama yinede gidip görülesi bir yer belediyenin yapacağı ufak bir girişimle daha güzel olacaktır
Avatar
Serbest olduğu dönemlerde gidip görülebilecek bir yer piknik ve doğa yürüyüşü yapılabilir
Avatar
Doğal güzellikleri muhteşem ama ziyaretçiler güzellikleri kirletmek için elinden geleni yapıyor
Avatar
Ailecek gidem mangal yakam gibi bir yer değil de maceraperestlerin gelip dolaşıp temizce bırakıp ayrılabilcekleri bir yer.
Avatar
Herkesin gidip görmesi lazım piknik yapabilirsiniz AMA CÖPLERINIZİ LÜTFEN GÖTÜRÜN ORADA KEDILER VAR MAMA GÖTÜRÜRSERNİZ KEDİLERİDE SEVİNDİRİR SİNİZ
Avatar
Doğal ve şirin bir güzellik. Ulaşımı kolay. Turkmen köyünün hemen yanında toprak yola girin. Yol bitince şelaleye dereyi geçin suyu takip edin yeter. Lütfen kirletmeyin.
Avatar
Çukurköy tarafından gelirseniz görebileceğiniz manzara budur. Normal binek araçla şelaleye kadar gitmek mümkün değil Turgutlar köyünün çıkışındanki asfalt bitiminde aracı bırakıp 1km kadar yaya, 4*4 yada atv gibi araçla gitmek mümkün ki arazi aracıyla gitseniz dahi bi kısımdan sonra yürüyerek devam edeceksiniz. Asfalt bitiminde, toprak yolun başlangıcı güzel gelebilir ama ilerisi çok kötü toprak yola girdikten sonra geri dönmek mümkün değil aşağıya kadar devam etmek gerek aracı döndürmek için. Aşağıya indikten sonra binek aracın kendi imkanlarıyla çıkması imkansız. Aliağa tarafından gelip Türkmen köyünden geçip dere boyunca yürüyüp gelirseniz irili ufaklı bir kaç şelale ve uygun kamp yerleri görebilirsiniz. Gideceğiniz yer ve yol çok ıssız ve insan eli değmemiş bir yer. Saldırmaya mehilli yabani at sürüleri, domuz sürülerine rastlamak mümkün. Eşimle, sevgilimle romantik bir doğa yürüyüşü yapalım çocuklarla pazar pikniği yapalım diyeceğiniz bir yer değil. Tek erkek olarak gidecekseniz emanetiz gitmeyin. Manisa yada Aliağa tarafından gelişlerde, düz duvara tırmana bilme yeteneğiniz yoksa şelalenin başına çıkamazsınız. Şelalenin üstüne çıkmak için çavuşköy, turgutlar köyü üzerinden gelmeniz lazım.
Avatar
İnsan oğlunun gittiği her yer çöplük. Yoksa muhteşem bir yer. Doğayı temiz bırakmayı ogrenemedik arkadaş.????????
Avatar
Her yerde içen ve şişe, torba, çocuk bezi vs. Ortalığa savuran bir sürü insanın gittiği ve ailecek giderseniz pişman olacağınız yer. Aşağıda küçük ve yukarıda 15 dakikada keçi yolundan tırmanacapınız büyük olmak üzere iki şelale var. Ulaşım için araba yolu yaklaşık 4-5 km oldukça bozuk. Aracınıza titiz iseniz yarı yolda geri dönersiniz. Bu kadar çer çöp içine bir daha uğramak isteyeceğimi sanmam.
Avatar
Çok güzel bir yer. Ancak gelenler çöplerini de toplarsa daha iyi olacak. Hatta Manisa Yunusemre belediyesi çöp konteynırları koysa daha da iyi olur.
Avatar
Şelale güzel. Ama yukarıdaki şelaleye maalesef çıkamadık. ancak aşırı derecede kirli. tüm piknik yapanlar kilimine terligine kadar olduğu yerde bırakmış. Islak mendiller maskeler heryerde. Yaklaşık 4 km lik toprak yol çok bozuk. Aracınız yere yakın ise aracı asfalta yakın bir yere bırakıp yürümeniz daha uygun ancak şelaleye kadar 40-45 dakika sürebilir. uzaktan görülen büyük şelale ise yürüyerek oldukça uzak ve yorucu. Piknik yapmayı düşünenler için temiz bir yer bulmak mesele. Çünkü heryer kullanılmış ve temizlenmemiş. İnsanlar gelirken getirdiklerini giderken götürmemişler maalesef. Yurdum insanı.

Yorum Ekle

Harita Harita / İletişim

  • adres Adres : Karakuzu, 35800 Aliağa/İzmir, Türkiye
  • telefon Telefon :
  • mail Mail :
  • website Website :

Hata Bildir

Hava durumu Hava Durumu

İzmir

Türkmen Şelalesi nerede, nasıl gidilir, kamp yorumları ve ücretleri hakkında bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz.