Torkul Yaylası ve Göleti Onay

  81100 Uğur/Düzce Merkez/Düzce, Türkiye
 

Yorumlar (10)

Avatar

doğan k

Kamp yapmak için ideal bir köşe Haftaici firsat bulabilirseniz doğa ile başbaşa kalabilirsiniz haftasonu birkaç komşu kampçı olacaktır elbet Çeşme dışında bir olanağı yok
Avatar

Mehmet

Sessiz sakin tamamen doğa ile başbaşa yanlız yolları için biraz yüksek araç gerekebilir ????
Avatar

Mehmet

Çok güzel bir doğaya sahip. Şehrin gürültüsünden uzak (sadece ara ara kurbağa kardeşler senfoni orkestrası gibi konser veriyor) Konuma ulaşırken yolu şaşırıp kaybolma ihtimali mevcut. İnternet ve şebekenin olmaması bence kendinizi bir süre sıfırlamak için güzel bir imkan sunuyor. Çok kalabalık bir yer değil. Haftasonu gitmemize rağmen sakindi. Puanım 9/10.
Avatar

arif yı

1 vedim ki hemen bizim sığırlar mahvetmesinler hayvan çok bizde çünkü. Lütfen çevremizi temiz tutalım.
Avatar

Eren De

Henüz gitmedim, gitmeyi düşünüyorum bu hafta ancak sokağa çıkma kısıtlaması biraz düşündürüyor. Son zamanlarda giden var mıdır ve bildiğim kadarıyla sadece işletme olan kamp alanlarında konaklamak serbest. Burası işletme midir, ve sokağa çıkma yasağı sıkıntı yaratıyor mu?
Avatar

Merve U

Ekim başında gittik. 2 gece olarak planladığımız kampı 1 gece kalarak sonlandırdık.Çünkü 2. günümüz cumartesiydi ve çok kalabalık oldu ayrıca tulumlarımız olmasına rağmen gece fazla soğuktu.Yolları yazılanlar kadar kötü değil Honda civicle gittik.Göl fazla doğal üstü yapraklarla kaplı. Yapraklar ve dibindeki bitkiler balık tutmayı elverişsiz hale getiriyor. Bitkiler 3 tane oltamızı yutmasına rağmen 6 tane balık tuttuk ancak tamamı 10 cm kadar yani çok küçüktü o yüzden hepsini geri bıraktık. Balık için fazla heveslenmeyin yani. Gölün batı tarafı yani aracı bıraktığınız yerin tam karşısı hiç güneş almıyor gidecekseniz eğer o taraf dışında herhangi bir yere kamp kurun.Girişte çeşme var suyu çok güzel.Wc yok ancak 500 metre ileride yaylada çok temiz wc bulunuyor.Genel olarak beklentimizin altındaydı ancak bakım ve denetim yapılırsa mükemmel bir kamp alanı olur.
Avatar

malik t

Arkadaşlar 2 gece 3 gün kamp için gittim Eylül ortasında. Göl yolu zorlu. Polo araç ile yağmursuz havada 90 dk sürdü. Yağmurlu bir havada bence 4x4 olmadan mümkün değil. Çok dik ve engebeli yollar. Hava gündüz 20 gece 5-10 derece civarında idi ekipmanı olan için geceleri herhangi bir sorun yok. Cuma gecesi tek başımızaydık sessiz ve huzurluydu. Vahşi hayvan olarak sadece çakal sesleri vardı. Ama göl çevresine geleceklerini sanmam sebebi ise c.tesi gece olan rezillik. Bir anda 20 dan fazla kamp atıldı göl çevresine ve yukarısına. Bizim dışımızdaki herkezde silah vardı. Gece 3 e kadar müzik ve silah sesi kesilmedi. Sabah 6 da tekrar başladı. Göl ve çevresi çöple dolu. Düzce halkı çok duyarsız. Doğası 10 üzerinden 8 onun dışında kamp için uygun bir yer değil. Göl çevresinde wc yok ama 500m ilerideki yaylada temiz bir wc bulunuyor. Genel olarak kamp deneyimi 10 üzerinden 4.
Avatar

Engin B

Ulaşım gerçekten zor. Sürekli tetikte gitmelisiniz. Ama göle ulaştığınızda yolu unutuyorsunuz. Sanki başka bir dünya gibi, asırlık ve çok sık ağaçlarla çevrili çol güzel bir gölet. Göletin etrafında bir tur atıp bu güzelliği her açıdan görebilir ve dev ağaçların bulunduğu ormanda yürüyüş yapabilirsiniz. Ama maalesef ülkemizdeki her doğal güzellik gibi bakımsız. Buna ek olarak bazı insan dışı varlıkların attığı çöpler yüzünden bazı yerler çok pis. Ama herşeye rağmen görmeye değer.
Avatar

Yasin B

Her şey bir yana öncelikle bir ev sahibi gibi bizi karşılayıp ağırlayan Salih ve Hamza kardeşlere teşekkür ederiz. Buranın tek eksiği jandarmanın kontrolünün dışında kalması. İpini koparan geliyor. Böyle bir cennete geliyorsunuz ama karşılıklı silah atanlar mı dersiniz, gecenin yarısı son ses müzik açanlar mı. Buranın acilen ilgilenenlere özel bir işletme olarak devredilerek huzur bulabileceğiniz bir yere dönüşmesi sağlanmalı. Bu haliyle bir çok yer gibi magandaların eline kalıyor, yazık oluyor. Ayrıca google maps yanlış yolu gösteriyor; doğru yol hes tesisini görünce tesise varmadan önceki köprüden dönüp sola yukarı doğru toprak yolu takip etmek.
Avatar

gürhan

Torkul gölüne ilk girişte sizi bir midibüsü büfe karavana çevirmiş Salih Bulut karşılıyor. Ola ki unuttuğunuz bir şey varsa Salih size yardımcı oluyor. Göl kenarında günübirlik ve kamp ziyaretine gelenler bir arada ve genel olarak ziyaretçiler çöpleri konusunda hassas davranmıyor malesef. Yakacak odun olarak etrafta kısa yürüyüşlerle bulabileceğiniz kuru ağaç ve dal mevcut ama uğraşmak istemezseniz Salih zaten çuvallarla hazırlamış ve cüzi bir miktara size temin ediyor. 2 adet çeşme bizim kamp yaptığımız alanda mevcuttu, ayrıca bir adet tuvalet mevcut. Güleryüzü ve yardımseverliğinden dolayı Salih ve ailesine teşekkür ederim. Gidin kamp yapın piknik yapın ama ayak izinizden başka iz bırakmayın arkadaşlar

Yorum Ekle

Harita Harita / İletişim

  • adres Adres : 81100 Uğur/Düzce Merkez/Düzce, Türkiye
  • telefon Telefon :
  • mail Mail :
  • website Website :

Hata Bildir

Hava durumu Hava Durumu

Düzce

Torkul Yaylası ve Göleti nerede, nasıl gidilir, kamp yorumları ve ücretleri hakkında bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz.