Sülüklü Göl Tabiat Parkı Onay

  Köyü, 14800 Tavşansuyu/Mudurnu/Bolu, Türkiye
  0530 242 17 24

Yorumlar (6)

Avatar
Google haritalardan konumunu bulup gidelim dedik. Harita konumu yanlışmış. Belirtilen konumdan sonra 7 km daha oldukça bozuk çok dar bir yoldan gidiliyor. Az daha az daha derken nihayet göle vardık. Göletin olduğu yerde yiyecek hiç bir şey yok öncelikle bunu biliniz. Yani çıkayım manzaraya karşı alabalık, ızgara vs. yerim diye hayal kurmayın. Kamp yeri var, kamp deneyimi nasıl bilmiyorum iyi olabilir. Arabasına üzülmeyecekler gidebilir. Neredeyse 7 km yolu 1. vites ile gittim. Zira aracı çok yoran bir yol. Günü birlik için vy bir göreyim şurayı demek için gitmeye değmez. Gölde sazan varmış olta kiralıyor musunuz diye sordum hüsran, oltan varsa atabilirsin dediler. Yani yok yok yok.
Avatar
Merhaba 02.10.20 tarihinde gece 22 gibi vardığımız sülüklü göl manzara güzel ortam iyi popüler bir yer olduğu için kalabalık yürüyüş yapılabilecek rahat takılabileceğiniz yer (ama lütfen önce saygı) piknik yapabilir kamp atabilirsiniz. Tek şartı 8 kmlik patika yol engelini aşabilirseniz. Yollar efsane kötü Qashqai aracımla çıktım 2 defa yumuşak bir şekilde altını sürttüm. Dikkatli olmakta fayda var giriş araç 15 tl gecelik tek çadır 30 tl odun toplamak yasak çuvalı 35 tl tuvaletler alafranga olduğu için kullanışlı değil ve pis. Hayatta 1 kere görmeye değer ikincisi için gitmezsiniz zaten ??
Avatar
Bence yolu bozuk ama keyifli manzara süper doğayla başbaşasınız
Avatar
Bu¨yu¨lu¨ atmosferi ile Su¨lu¨klu¨ Go¨l bize co¨mert davranarak en gu¨zel pozlarını verdi. 300 sene o¨nce heyelan sonucu derenin kapanması ile olus¸an go¨lu¨n ic¸indeki agˆac¸ ko¨kleri adeta bir mezarlıgˆı andırmakta. Sabah saatlerindeki sis ile birlikte bas¸ka go¨llerde rastlanmayan manzaralar ortaya c¸ıkıyor. Go¨lu¨n arkasında go¨ru¨nen boz tepelik 80 sene olus¸an yine bir heyelanda meydana gelmis¸. 1200 rakımda bulunan go¨le ulas¸ım oldukc¸a zorlu. Yılan gibi do¨ne do¨ne c¸ıkılıyor. Kamp yapmaya yada gu¨nu¨birlik dogˆa yu¨ru¨yu¨s¸leri ic¸in oldukc¸a mu¨saittir.. ??Milli park oldugˆu ic¸in giris¸ u¨cretlidir. Otomobil ic¸in 12 TL’dir. ??Go¨l kenarında c¸adır kurulabilmekte ve tenekeler ic¸inde ates¸ yakılabilmektedir. ??Ulas¸ım ic¸in Sakarya’da TEM’denAkyazı-Mudurnu ayrımından c¸ıkıldıktan sonra Dokurcun’a dogˆru devam edilmelidir. Daha sonra Su¨lu¨klu¨ Go¨l tabelasından sapıp 16 km tırmanmak gerekiyor. Bu noktadan itibaren sert toprak yol olup c¸ok dik ve virajlıdır. ??C¸adır dıs¸ında konaklayacak bir yer yok. Ancak deneme amac¸lı sabit ku¨re c¸adırlar yapılmıs¸. Gelecek senelerde bu evlerde kalınabilir. ??Giris¸te ku¨c¸u¨k bir bu¨fe var ama go¨le c¸ıkmadan o¨nce ihtiyac¸larınızı Dokurcun kasabasından kars¸ılayabilirsiniz. .
Avatar
Harika bir göl. Tektonik kökenli bir heyelanın vadiyi kapatması sonucu oluşmuş. Biz üç kişilik bir yürüyüş ekibimiz ile Davlunbaz yayla ve sonrasında suzuz yayla istikametinden zorlu bir parkur ile göle ulaştık. Göl Milli Parklardan kiralanmış ve özel bir işletme tarafından masa, çadır yeri otopark vs kiralama yapılıyor. Civarın temiz olması açısından bu durum kabul edilebilir. Ancak biz sadece gölet etrafından çıkış yaparken bizden ücret istediler. Hatta su almak istediğimizde bile ne yazıkki sularını kullandığımız için para talebinde bulundular. Ne ara bu duruma geldi insanımız bilmiyorum. "Sinekten yağ çıkarma" durumu tamamen. Çadır kiralama, masa kullanma, veya otopark kullanma durumu olsa idi işletmeci para talep edebilir. Buna karşın doğayı seven yürüyüşçülerin dağ tarafındaki bir rotadan göl etrafında dolaşıp, sınırlardan çıkarken para talep etmelerini yanlış buluyorum. Doğa severler ile birlikte yeşili ve doğal güzelliklerimizi korumaya hizmet etmek varken, dağdan gelen sudan dahi para isteyen herşeyi paraya dökmüş bir işletmeden bahsediyoruz...Kaldıki bizler mecbur olmasak da gördüğümüz her yerde çöpleri alıp bazen kilometrelerce yanımızda taşıyarak çöp kutularına atıyoruz.
Avatar
Son beş yıldan beri gitmek isteyipte, bulamayıp çevre göllere gitmek durumunda kaldığımız bir yerdi.D140 karayolu Dokurcan sapağından sonra tabelaları mevcut Sülüklügölün.Yaklaşık 9 km boyunca stabilize bozuk yolu var ve Sülüklügöle çıkarken özellikle sorun oluyor.Çünkü çıkarken kimi yerlerde sağ tarafınız korumasız ve karşıdan gelen araçlar duyarsız olabiliyor.Premium marka yere yakın aracınız varsa gitmenizi çok önermem.Bizim aracımız da yere yakındı,biraz zorlansa da, içimiz acısa da yolun sonunda güzel bir manzara bizi bekliyordu.Biz Cumartesi günü gittik 11.00 gibi ,girişteki görevli amca konaklıcakmısınız diye sordu,bir kaç saat kalacağız dedik.Keşke başka gün gelseydiniz,içerisi çok kalabalık dedi yer bulabilirseniz girin dedi.Yol çok kötü dedim,(15 TL ücret alıyorlar binek araçtan,yaya gezginden 5 TL )Yola güveniyoruz zaten,yine de bu kadar çok geliyorlar dedi. Beklentimiz düştü,içeri girdik.Ön tarafta 10-15 araç vardı,Arka tarafta genişçe bir araç park alanı varmış,biz hiç oraya girmedik. Ön tarafta boş,geniş bir alana park ettik.En az 25-30 araç daha park edebilirdi,ön alana... Görevli amcanın söylediğinin aksine göl çevresinde yaklaşık 15-20 çadır vardı.Yani günübirlikçileri pek istemiyorlar gibi,biz yanımızda getirdiğimiz taşınabilir masa sandalyemizi göle karşı kurup kahvaltı yaptık,çöpümüzü toplayıp çöp konteynerlarına attık. Etraf beklediğimden temizdi,iki ayrı yerde çeşme ve kır kahvesi tarzı bir yer vardı.Çocuk ve bebekler için uygun bir yer değil bence,eğimli bir çok yer.Daha çok gençler ve gerçek doğa severlerin kamp yapması için uygun ,güzel bir doğaya sahip bir yer.

Yorum Ekle

Harita Harita / İletişim

  • adres Adres : Köyü, 14800 Tavşansuyu/Mudurnu/Bolu, Türkiye
  • telefon Telefon : 0530 242 17 24
  • mail Mail :
  • website Website :

Hata Bildir

Hava durumu Hava Durumu

Bolu

Sülüklü Göl Tabiat Parkı nerede, nasıl gidilir, kamp yorumları ve ücretleri hakkında bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz.