Spil Dağı Milli Parkı Onay

  Beşpınar, 45000 Manisa Merkez/Manisa
  0539 334 31 45

Spil Dağı Milli Parkı

1969 yılında milli park olarak ilan edilen Spil Dağı Milli Parkı Manisa ve İzmir il sınırlarının kesişim noktasındadır. Bu alanı ziyaret ederseniz; Ağlayan kaya ve Bizans dönemi kalıntılarından Magnesia Kalesi'ni gezmenizi tavsiye ederiz. Kendine has bitki örtüsü içerisinde en göze çarpanı Manisa ya da spil lalesi olarak olarak bilinen lale türü diyebiliriz. Bir döneme adı verilmiş lalelerin bu bölgeden İstanbul'a götürülerek dikildiği söylenmekte. Özellikle Ataalanı mevkii turizm alanı olarak ilan edildiği 1995 yılından beri gelişme gösteren ve bir çok turistik tesisi bünyesinde barındıran bir bölge. Bölgede dağ evleri konaklamak için kullanılırken, piknik alanları da yorgunluğunuzu atmak için güzel bir ortam sağlamakta. Dağcılık sporu için elverişli olan Spil Dağı Milli Parkını kamp alanı olarak da değerlendirebilirsiniz.

Spil Dağı Milli Parkı Özellikleri

Yorumlar (11)

Avatar

Nurulla

Ailecek piknik faaliyetinde, yürüyüşte bulunabileceğiniz yada seyir tepesine çıkıp Manisayi en yüksek noktadan seyredebileceginiz, Sülüklü Gölde kamp alabileceğiniz veya Orman köşklerinde konaklayabileceginiz bir nokta. Kışın karlı manzarası alacağınız zevki katlayacaktir.
Avatar

Volkan

Manisa Spil Dağı Milli Parkı, manzara muhteşem, burada gezerken YILKI Atlarına denk gelebilirseniz tadı dan yenmez... Bir de Spil Dağına çıkarken ağlayan kayayı da görmelisiniz...
Avatar

Damla Ş

Genel olarak güzel vakit geçirdik ama işletmede düzeltilmesi gereken şeyler olduğunu düşünüyorum. Giriş saati 14.00 olmasına rağmen 15.10 gibi evi teslim ettiler hadi başta sorun değildi iki hamile dört kişi bekledik. Ama çıkış için tam 12.00 de aranıp çıkıyorsunuz de mi denmesi e bir gün önce evi geç teslim eden sizsiniz? Hiç hoş değildi. Onun dışında biz kendi yastık ve nevresim kılıfımızı getirmiştik ama arkadaşlarım getirmemiş. 1+1 şömineli de kaldık odada serili olanlar temizdi ama dolapta arkadaşlarım için olan yastıklar ve havlular saç doluydu. Temizliğe özellikle de şu dönemde daha da dikkat edilmeli bence. Biz girer girmez her yeri elimizden geldiğince temizledik ve lysol’ladık havalandırdık. İyi yönlerine gelirsek doğası çok güzel, şömine için odun istediğimizde ücretsiz getirdiler. Kombi gayet yeterliydi gece çok sıcak olduğu için uyuyamadık hatta. Elektrikler 5-6 kez gitti ama jeneratör hemen devreye girdi sorun yoktu. Ücret zaten Şubat ayında arttı gerekiyorsa işletme daha iyisini yapsa temizlik ve konfor işlerini çözse ama konaklama fiyatını da arttırsa çok daha iyi bir yer olsa keşke.. Ama eksikler varken sadece fiyat arttırmak çok bir işe yaramıyor..
Avatar

Soner G

Çok daha iyi yönetilebilir, hizmet sunulabilir. Giriş çıkış saatlerine uyulmaması, kontrolün yeterli olmaması, evlerin bakımsız ve hor kullanılması açısından kötü. Ancak evlerde kombi bulunuyor ve üşümek imkansız. Fiyat biraz daha yüksek tutularak kalitefe yükseltilebilir belki. Giriş çıkış saatlerine uylmasına yonelik maddi yaptırımlar olabilir. Evlerin bazıları yola uzak, mecburen yola bırakıyorsunuz aracınızı ve jandarma xezai işlem uyguluyor. Bu da çoj anlamsız, konaklayanlara ayrı bir uygulama olmalı yada ayrı bir otopark bellki. Konaklama tesisine de dışarıdan çok fazla gelen oluyor bu sevepke çocuklar ile karda bir kır evi keyfi evin önünde kardanadam yapalım durumu olmayabiliyor. Bizim gitişimiz saat 4ü buldu ki normali 2 dir. Çıkış içindr 11 ve 11 vuçukta 2 kere telefonla uyarıldıkk. Hoş bir durum feğildi. Saygılarımla
Avatar

Tamer S

Müstakil evler temiz kullanışlı ve harika doğa ile iç içe. Resepsiyon harici iyi.
Avatar

Mumin C

Doğa ve dağ havası iç içe İzmir ve Manisa bölgesinde yaşayanlar için güzel bir haftasonu kaçamak için birebir tavsiye edilir.
Avatar

Taner I

Türkiye’nin Manisa Ve İzmir İl Sınırları İçerisinde Yer Alan Bir Milli Parktır. Spil Dağı’nı Ve Çevresini Kapsayan Park, 22 Nisan 1968’de İlan Edildi. Manisa İl Çevre Ve Orman Müdürlüğü’ne Bağlıdır. Ayrıca, Zirveye Yakın “Atalanı” Mevkisi de Bu Park İçinde Yer Almaktadır. Osmanlı Devleti’nden Beri Var Olan Atların Mevsimlik Olarak Veya İhtiyarlamaları Nedeniyle Burada Yılkıya Bırakılmasıyla Atların Doğal Yaşam Sahası Haline Gelmiştir.
Avatar

Kubilay

Beş yıldızı hakeden bir görsel şölen ve bakanlığın yatırımı var güzel toparlanmış eski bakir hali benim daha çok hoşuma gidiyordu ancak bu haliyle çok daha fazla insan yararlanabilyor, her şey tabelalarla düzenlenmiş, hem Sütçüler hem Manisa istikametinden yollar yine güzergah olarak çok kolay, seyir noktaları iyi konumlandırılmış ve güvenli teraslar yapılmış her şey süper demeyi çok istersim ancak Allah aşkına hangi akla hizmet o çöpleri yollara atarsınız Manisa’ya inene kadar her yer çöp, yazıklar olsun!
Avatar

Ahmet A

manzarası iyi
Avatar

Sedat K

Hafta içi gittim heryer çöp içindeydi ve tuvaletleri temiz değildi. Girişte 14 tl ücret alınıyor fakat hizmet yok. Haftasonu piknik yapmak için masa bulmak oldukça zor. Onun haricinde mis gibi temiz havası var ve oldukça serin, olumsuz taraflarını görmezden gelip havası için bile gidilebilir.
Avatar

Yücel A

İzmirde hava 40 derece iken spilde akşam 7 gibi hava 20 derece idi, süper serinlik çok iyi geldi, biz kalabalık orta yerde değilde birazdana iç tarafta sessiz takıldık, Mili parka sürmek izmir tarafından çok daha kısa ve rahat sürüyor, kemalpaşa civarından yeni otoyoldan ayrılıp spil yoluna sapılıyor, tırmanma her iki tarafı kıyaslarsanız İzmir tarafından gitmek yarısı kadar daha kosa sürüyor manisaya göre, çok az dolanbaçlı ve az viraşsız yollar çok daha rahat o taraftan,

Yorum Ekle

Harita Harita / İletişim

  • adres Adres : Beşpınar, 45000 Manisa Merkez/Manisa
  • telefon Telefon : 0539 334 31 45
  • mail Mail :
  • website Website :

Hata Bildir

Hava durumu Hava Durumu

Manisa

Yakınındaki Kamp Alanları


Spil Dağı Milli Parkı nerede, nasıl gidilir, kamp yorumları ve ücretleri hakkında bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz.