Spil Dağı Milli Parkı Onay

  Beşpınar, 45000 Manisa Merkez/Manisa
  0539 334 31 45

Spil Dağı Milli Parkı

1969 yılında milli park olarak ilan edilen Spil Dağı Milli Parkı Manisa ve İzmir il sınırlarının kesişim noktasındadır. Bu alanı ziyaret ederseniz; Ağlayan kaya ve Bizans dönemi kalıntılarından Magnesia Kalesi'ni gezmenizi tavsiye ederiz. Kendine has bitki örtüsü içerisinde en göze çarpanı Manisa ya da spil lalesi olarak olarak bilinen lale türü diyebiliriz. Bir döneme adı verilmiş lalelerin bu bölgeden İstanbul'a götürülerek dikildiği söylenmekte. Özellikle Ataalanı mevkii turizm alanı olarak ilan edildiği 1995 yılından beri gelişme gösteren ve bir çok turistik tesisi bünyesinde barındıran bir bölge. Bölgede dağ evleri konaklamak için kullanılırken, piknik alanları da yorgunluğunuzu atmak için güzel bir ortam sağlamakta. Dağcılık sporu için elverişli olan Spil Dağı Milli Parkını kamp alanı olarak da değerlendirebilirsiniz.

Spil Dağı Milli Parkı Özellikleri

Yorumlar (7)

Avatar
Müstakil evler temiz kullanışlı ve harika doğa ile iç içe. Resepsiyon harici iyi.
Avatar
Doğa ve dağ havası iç içe İzmir ve Manisa bölgesinde yaşayanlar için güzel bir haftasonu kaçamak için birebir tavsiye edilir.
Avatar
Türkiye’nin Manisa Ve İzmir İl Sınırları İçerisinde Yer Alan Bir Milli Parktır. Spil Dağı’nı Ve Çevresini Kapsayan Park, 22 Nisan 1968’de İlan Edildi. Manisa İl Çevre Ve Orman Müdürlüğü’ne Bağlıdır. Ayrıca, Zirveye Yakın “Atalanı” Mevkisi de Bu Park İçinde Yer Almaktadır. Osmanlı Devleti’nden Beri Var Olan Atların Mevsimlik Olarak Veya İhtiyarlamaları Nedeniyle Burada Yılkıya Bırakılmasıyla Atların Doğal Yaşam Sahası Haline Gelmiştir.
Avatar
Beş yıldızı hakeden bir görsel şölen ve bakanlığın yatırımı var güzel toparlanmış eski bakir hali benim daha çok hoşuma gidiyordu ancak bu haliyle çok daha fazla insan yararlanabilyor, her şey tabelalarla düzenlenmiş, hem Sütçüler hem Manisa istikametinden yollar yine güzergah olarak çok kolay, seyir noktaları iyi konumlandırılmış ve güvenli teraslar yapılmış her şey süper demeyi çok istersim ancak Allah aşkına hangi akla hizmet o çöpleri yollara atarsınız Manisa’ya inene kadar her yer çöp, yazıklar olsun!
Avatar
manzarası iyi
Avatar
Hafta içi gittim heryer çöp içindeydi ve tuvaletleri temiz değildi. Girişte 14 tl ücret alınıyor fakat hizmet yok. Haftasonu piknik yapmak için masa bulmak oldukça zor. Onun haricinde mis gibi temiz havası var ve oldukça serin, olumsuz taraflarını görmezden gelip havası için bile gidilebilir.
Avatar
İzmirde hava 40 derece iken spilde akşam 7 gibi hava 20 derece idi, süper serinlik çok iyi geldi, biz kalabalık orta yerde değilde birazdana iç tarafta sessiz takıldık, Mili parka sürmek izmir tarafından çok daha kısa ve rahat sürüyor, kemalpaşa civarından yeni otoyoldan ayrılıp spil yoluna sapılıyor, tırmanma her iki tarafı kıyaslarsanız İzmir tarafından gitmek yarısı kadar daha kosa sürüyor manisaya göre, çok az dolanbaçlı ve az viraşsız yollar çok daha rahat o taraftan,

Yorum Ekle

Harita Harita / İletişim

  • adres Adres : Beşpınar, 45000 Manisa Merkez/Manisa
  • telefon Telefon : 0539 334 31 45
  • mail Mail :
  • website Website :

Hata Bildir

Hava durumu Hava Durumu

Manisa

Yakınındaki Kamp Alanları


Spil Dağı Milli Parkı nerede, nasıl gidilir, kamp yorumları ve ücretleri hakkında bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz.