Soğuksu Milli Parkı Onay

  Sazak, Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı, 06890 Kızılcahamam/Ankara
  0312 736 11 15

Soğuksu Milli Parkı

Soğuksu Milli Parkı Ankara ili sınırları içerisinde Kızılcahamam'da yer alan ve korumaya alınmış bir alan. Ormanlarla kaplı bir alan olan park, bazı hayvan türleri ile soyları tükenmekte olan birçok kuş türüne de ev sahipliği yapmakta. Ankara'ya 80 Km uzaklıkta yer alan parkta, volkanik bir alan olması nedeniyle sıcak su kaynakları bulunuyor. Bu kaynakların birçoğu kaplıca olarak sağlık turizmi alanında değerlendirilmekte. Sibirya bitki örtüsü özelliklerine sahip parkın, büyük çoğunluğu Sarıçam ağaçları ile kaplı. Yaklaşık 160 çeşit kuş türüne ev sahipliği yaptığı biliniyor. Park içerisinde bulunan sosyal tesisler şehrin yorgunluğunu ve stresini atmak isteyen ziyaretçiler tarafından sıklıkla tercih edilen bir alan.

Soğuksu Milli Parkı Özellikleri

Yorumlar (4)

Avatar
Ankara merkeze 1-1,5 saat mesafede. İlçe merkezi milli park ile dip dibe. Yolları asfalt ve her tür araç için uygun. Orman havası almak için ideal. Yamaçlardaki masalara oturursanız manzaranız dağ ve orman görüntüsü; orman içine girerseniz fazla manzara olmuyor, sık ağaçlar ve bitki örtüsü. Araçları piknik yapacağınız noktaların yanına/yol kenarlarına kadar götürebiliyorsunuz, malzemeleri taşıma açısından sıkıntı olmuyor. Mangal serbest. Sabit mangallar mevcut, yerde ateş yakılması yasak. Piknik noktalarına yakın yeterince çeşme var. Sanırım umumi tuvalet yok (görmedim). Milli park içinde restoranlar mevcut. Hafta içi tenha. Bizden girişte ücret alınmadı (hafta içi).
Avatar
Çok kalabalık ve yoğun hastalık covid için uygun yer
Avatar
Bir yere gitmeden önce yorumları okuyorum ve öyle karar veriyorum ama artık acemi değilim sinirle yada laf olsun diye yazılan yorumları anlıyorum. 2 gün önce ankara dönüşü uğradım çok erken saat olmasına rağmen seyret et lokantasında kahvaltı ettim Mustafa isminde bi çocuk vardı öğrenciymiş sezonluk çalışıyor on numara hizmet elemanı. Kuş sesleri içinde geniş geniş ettik kahvaltımızı fiyat yüksek felan diye yazan arkadaşlar boğazda hiç kahvaltı etmişlerki sadece yazmışlar. Soğuk sudan geçiyorsanız ve vaktiniz var ise mutlaka uğrayın. Mangal yerleri var oyun alanları var göl yok.
Avatar
Evet tabiat olarak çok güzel biyer ama Kızılcahamam dışından gelinecek biyer değil asla değmiyor okadar yol geliyorsunuz koskoca ormanda 3 5 çeşme var wc yok 1 tane bulduk suları akmıyo rezil olduk çok pişman olduk taa okadar yolu gel rezillik yani En güzel yerleri oteller restoranlar parsellemiş millete dağ bayır kalmış masalara ulaşmak için tırman dur aşağılarda güzel yerlerde var ama 8de geldik boş yoktu kaçta geldiniz kardeşim Heryer çöp konteynırlar ful ağaç dipleri çöp dolu Sözün özü güzel havası dışında asla gelmeye değecek biyer değil hele uzaktan geliyosanız azla değmez

Yorum Ekle

Harita Harita / İletişim

  • adres Adres : Sazak, Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı, 06890 Kızılcahamam/Ankara
  • telefon Telefon : 0312 736 11 15
  • mail Mail :
  • website Website :

Hata Bildir

Hava durumu Hava Durumu

Ankara

Soğuksu Milli Parkı nerede, nasıl gidilir, kamp yorumları ve ücretleri hakkında bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz.