Soğuksu Milli Parkı Onay

  Sazak, Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı, 06890 Kızılcahamam/Ankara
  0312 736 11 15

Soğuksu Milli Parkı

Soğuksu Milli Parkı Ankara ili sınırları içerisinde Kızılcahamam'da yer alan ve korumaya alınmış bir alan. Ormanlarla kaplı bir alan olan park, bazı hayvan türleri ile soyları tükenmekte olan birçok kuş türüne de ev sahipliği yapmakta. Ankara'ya 80 Km uzaklıkta yer alan parkta, volkanik bir alan olması nedeniyle sıcak su kaynakları bulunuyor. Bu kaynakların birçoğu kaplıca olarak sağlık turizmi alanında değerlendirilmekte. Sibirya bitki örtüsü özelliklerine sahip parkın, büyük çoğunluğu Sarıçam ağaçları ile kaplı. Yaklaşık 160 çeşit kuş türüne ev sahipliği yaptığı biliniyor. Park içerisinde bulunan sosyal tesisler şehrin yorgunluğunu ve stresini atmak isteyen ziyaretçiler tarafından sıklıkla tercih edilen bir alan.

Soğuksu Milli Parkı Özellikleri

Yorumlar (7)

Avatar

hüseyin

hafta sonu milli parka ailece gittik. güzel yemyeşil doğası var.temiz hava oksijen bol maşallah.benim gözlemlediğim kadarıyla parkın içindeki yolda birtakım gençlerin arabayla yüksek seste müzik çalmaları ve genç kızlara camdan laf atmaları bunu birebir gözlemledim. girişteki güvenlik görevlileri neye yarıyor anlamadım. bu arabaları içeri almamaları lazım bu gençleri gelen misafırleri rahatsız etmemeleri konusunda uyarmaları lazım.çok önemli yoksa büyük kavgalar çıkabilir bu gençlerin yaptığı çok ayıp
Avatar

Gökalp

Ankara merkeze araç ile 1 saat uzaklıkta. Giriş şuan için ücretsiz ancak bir ücret tarifesi uygulanması planlanıyor. Milli parkın girişinden itibaren dağa doğru tırmanan 15-20 dklık araç yolu mevcut. Yolun kenarlarında doğanın, uzun çamların arasında piknik masaları, şömine ve mangal yerleri mevcut. Bazı noktalarda aracınızı yol kenarına koyup ormanın içine yürüdüğünüz gibi bazı piknik noktalarında aracınızı patikadan ormanın içine sokabiliyorsunuz. Buralar nispeten daha kalabalık. Yine bu toplu piknik alanlarında lavabo, oyun parkları mevcut ancak lavabolar çok kötü durumda.
Avatar

sıbel k

Şehrin kalabalık ve kirli havasından uzaklaşıp,ankara gibi kurak bir şehirden Karadeniz bölgesini anımsatan,yeşil ve doğal bir mesire alanıdır..Ayrıca en yüksek kesimlerine çıkıldığı takdirde panoramik bir seyir şansına ulaşabilirsiniz.. Ayrıca Kızılcahamam ilçesinin en kıymetli hazinesi olan termal otellerin de bulunduğu bir mevkidir.Yeşillikler içinde mis gibi doğa havası soluma imkanı sağlayan soğuk su milli parkı görülmeye değer..
Avatar

Selman

Ankara merkeze 1-1,5 saat mesafede. İlçe merkezi milli park ile dip dibe. Yolları asfalt ve her tür araç için uygun. Orman havası almak için ideal. Yamaçlardaki masalara oturursanız manzaranız dağ ve orman görüntüsü; orman içine girerseniz fazla manzara olmuyor, sık ağaçlar ve bitki örtüsü. Araçları piknik yapacağınız noktaların yanına/yol kenarlarına kadar götürebiliyorsunuz, malzemeleri taşıma açısından sıkıntı olmuyor. Mangal serbest. Sabit mangallar mevcut, yerde ateş yakılması yasak. Piknik noktalarına yakın yeterince çeşme var. Sanırım umumi tuvalet yok (görmedim). Milli park içinde restoranlar mevcut. Hafta içi tenha. Bizden girişte ücret alınmadı (hafta içi).
Avatar

abdulla

Çok kalabalık ve yoğun hastalık covid için uygun yer
Avatar

oğuz kı

Bir yere gitmeden önce yorumları okuyorum ve öyle karar veriyorum ama artık acemi değilim sinirle yada laf olsun diye yazılan yorumları anlıyorum. 2 gün önce ankara dönüşü uğradım çok erken saat olmasına rağmen seyret et lokantasında kahvaltı ettim Mustafa isminde bi çocuk vardı öğrenciymiş sezonluk çalışıyor on numara hizmet elemanı. Kuş sesleri içinde geniş geniş ettik kahvaltımızı fiyat yüksek felan diye yazan arkadaşlar boğazda hiç kahvaltı etmişlerki sadece yazmışlar. Soğuk sudan geçiyorsanız ve vaktiniz var ise mutlaka uğrayın. Mangal yerleri var oyun alanları var göl yok.
Avatar

Ayse Ak

Evet tabiat olarak çok güzel biyer ama Kızılcahamam dışından gelinecek biyer değil asla değmiyor okadar yol geliyorsunuz koskoca ormanda 3 5 çeşme var wc yok 1 tane bulduk suları akmıyo rezil olduk çok pişman olduk taa okadar yolu gel rezillik yani En güzel yerleri oteller restoranlar parsellemiş millete dağ bayır kalmış masalara ulaşmak için tırman dur aşağılarda güzel yerlerde var ama 8de geldik boş yoktu kaçta geldiniz kardeşim Heryer çöp konteynırlar ful ağaç dipleri çöp dolu Sözün özü güzel havası dışında asla gelmeye değecek biyer değil hele uzaktan geliyosanız azla değmez

Yorum Ekle

Harita Harita / İletişim

  • adres Adres : Sazak, Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı, 06890 Kızılcahamam/Ankara
  • telefon Telefon : 0312 736 11 15
  • mail Mail :
  • website Website :

Hata Bildir

Hava durumu Hava Durumu

Ankara

Soğuksu Milli Parkı nerede, nasıl gidilir, kamp yorumları ve ücretleri hakkında bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz.