Şahinler Tabiat Parkı Onay

  Şahinler, Unnamed Road, 06895 Kızılcahamam/Ankara, Türkiye
  90 507 581 7579

Şahinler Tabiat Parkı

Şahinler Tabiat Parkı, Ankara'nın kuzey bölgesinde yer alan Kızılcahamam ilçesinde bulunmakta. Büyüleyici doğal güzelliği ile hayatında sakinlik arayanların uğrak noktası haline gelen bir tesis. Göl ve orman kısmı olarak ikiye ayrılan Şahinler Tabiat Parkı, genellikle şehrin gürültüsünden ve kalabalığından kısa süreliğine kaçmak isteyen Ankaralılar tarafından tercih edilmekte. Parkın göl kenarında yer alan kısımları genellikle piknikçiler tarafından kullanılır, ormanlık bölüm ise kamp yapmak için uygundur. Park girişinde herkesten günlük ücret alınmakla beraber, burada kamp yapmayı düşünüyorsanız ayrıca gecelik ücret ödemelisiniz. Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da kamp içinde alana ait herhangi bir odunun yakılmasının yasak olduğudur. Yanınızda getirdiğiniz mangallarda veya park yönetimi tarafından ayarlanmış ateş çukurlarını kullanmak ise serbest.

Şahinler Tabiat Parkı Özellikleri

Şahinler Tabiat Parkı Galeri / Fotoğraflar

Yorumlar (8)

Avatar

Pembe K

Kamp yapıp yürüyüşe çıkabilir küçük ama sevimli golde dinlenip huzur bukabilirsiniz
Avatar

Uğur si

Harika bir yerdi.. tesis görevlisi çok ilgiliydi...tesekkur ederizzz..
Avatar

Erdem S

Özellikle aile ile gidilebilecek güzel bi kamping, ıssız mekan sevenler için hafta içi tercih edilebilir. Güvenli, wcler hijyenik değil, bulaşık yıkamak için çeşmeler var.
Avatar

Gözde Y

Herkes kamp yaptığını unutmadan müziği son ses açıp bağıra bağıra konuşmadan takılırsa süper bir ortam. Giderken mutlaka köpek maması alın yanınıza çok köpek var ama çok insancıklar ??
Avatar

Gözde Y

Herkes kamp yaptığını unutmadan müziği son ses açıp bağıra bağıra konuşmadan takılırsa süper bir ortam. Giderken mutlaka köpek maması alın yanınıza çok köpek var ama çok insancıklar ??
Avatar

Ceyhun

Çamlıdere yol ayrımını geçtikten 8-10 km sonra Bolu istikametinde yolun sağında. Pinik alanı dar ancak. Sabah erken saatlerde gidenler göle sıfır banklardan faydalanabilir. Göle 10-15 mt uzaklıkta 15-20 kadar çardak mevcut. Haftasonları kalabalık erken gidilmesi daha uygun 7-8 gibi ordaolunmalı. Parkın içinde kamp yapanlar içinde ayrıca kamp alanı mevcut ancak ücretli. Bay, bayan tuvaleti var. Çeşmesi var. Girişler araç başı ücretlidir. 10 tl idi. Gidenler için iyi eğlenceler.
Avatar

Yusuf Ö

Süper bir yer yanınızda bol odun bulundurun zira gece uzun oluyor çadırda uzanırken bir ses duyuyorsunuz korkmayın ?? olabiliyor??
Avatar

GÖRÜNME

Bu Yere 2. Kez gittim bu gidişimde kamp için gittik içeriye giriş ücretş 15 tl kişi başı çadır ücreti 15 tl 10 yaş altı ücretsiz ama bilmediğimiz için bu parayı ödedik normalde milli park fiyat tarifesinde çadır kampı 4 kişilik olarak fiyatlandırılıyormuş örnek olarak şahinler tabiat parkı 25 tl çam koru 25 tl aluçdağı 25 tl eğriova 35 tl bunu bilerek gidin yetkili kişi mustafa bey iyi ilgili birisi fakat bu fiyatlamdırma işi bence yanlış siz siz olun uyarınızı yapın çadır kampları 4 kişilik ücreti diye hiç pazarlık şanşınız yok çünkü indirim yapmıyor kesinlikle geceliyecekler mutlaka mont battaniye götürsün gece müthiş soğuk oluyor tuvaletler idare eder dezenfektan var sabun var güzel çok ağaçlı ormanlı biryer gece bağıran çağıran devamlı sesli gülenler hariç tabiki saat 3 olmuş terbiyesizler her yerde var maalesef benim anlamadığım böyle tipler böyle bir yere nasıl geliyorlar anlamadım düşüncesiz sadece kendileri varmış gibi yaşayan iki ayaklı gölge yapanlar unutmadan etrafınızı iyice gezin patikalardan ormanın derinliklerine ilerleyin gecenin yarısı bir boşluk bulup ışıksız bir bölgede fenerinizinde ışığını kapatın ve gökyüzüne bakın bu kadar yıldız varmıymış diyeceksiniz daha önce bakmayanlar için söylüyorum biraz uzun ve karışık oldu iyi anlatmışımdır umarım

Yorum Ekle

Harita Harita / İletişim

  • adres Adres : Şahinler, Unnamed Road, 06895 Kızılcahamam/Ankara, Türkiye
  • telefon Telefon : 90 507 581 7579
  • mail Mail :
  • website Website :

Hata Bildir

Hava durumu Hava Durumu

Ankara

Şahinler Tabiat Parkı nerede, nasıl gidilir, kamp yorumları ve ücretleri hakkında bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz.