Pürenli Yaylası Onay

  Ortaköy, Yeğenderesi, 14800 Taşkesti/Mudurnu/Bolu, Türkiye
 

Yorumlar (5)

Avatar
Doğa harikası. Ekim ayi sonunda gitmek nasip oldu. Yeşilin, sarının, kahverenginin tüm tonlarını görebilirsiniz. Fotograf çekimi yapmak isteyenler için doyumsuz bir ortam. Yolu iyi ama yine yüksek bir araç ile gitmekte fayda var. Yaylaya eristigimizde yabani dağ kekiği topladık. Sıkı giyinin ne de olsa yayla:)
Avatar
Yıllardır kamp yapılan, galiba son bir aydır kampın yasaklandığı yayla. Cumartesi öğle gittik, cuma akşamından kalıp sorun yaşamadığını söyleyen insanlarla karşılaştık. Düzce’nin yerlileri herhangi bir yasak uygulanmadığını, kamp yapılmaya devam edildiğini söyledi. Akşama kadar da farklı çadırlar olmasına rağmen ne olur ne olmaz diye çadır kurmadık, jandarma uyarırsa diye bekledik. 7 gibi çadırlarımızı kurduk, jandarma saat 9’da adeta ŞAFAK OPERASYONU yapar gibi tehdit ederek bizi kovdu. Ateşi söndürelim, sabah erken saatte çıkalım, yol bozuk ve karanlık dediysek de dinlemedi. Geri gidin dedi. İstanbul’dan geldiğimiz yolu gecenin 10’unda geri döndük. Dönüşte köy yolunda da bir kaza olmuştu. Bizim gibi kovulanlardan biri miydi.... Değildir umarım.
Avatar
KAMPA GİDECEK ARKADAŞLAR MUTLAKA OKUYUN : Yayla mükemmel 13-14 kmtoprak yol var aracınız rahatlıkla çıkabilir ancak biraz uzun sürüyor yayla yolunda telefon çekiyor ancak yaylanın girişinden itibaren servis yok pürenli yaylasının girişinde sol tarafa doğru balıklı yaylasının yoku var 2 km balıklı yaylası daha cok hoşumuza gittiği için ve telefon çektiği için balıklı yaylasına geçti ANCAK KAMP YAPACA ARKADAŞLAR İÇİN KENDİLERİNE FARKLI BİR KAMP ALANI SEÇMELİLER BİZ TAM ATEŞİMİZİ YAKTIĞIMIZDA JANDARMALAR GELİP YAYALADA KAMP KURAN ATEŞ YAKAN HERKESİ APAR TOPAR KALDIRTIP YAYLADAN GÖNDERİYORLAR AKSAM SAAT 20.30 da gelen jandarmalar bizi gönderigi icin o an kalacak baska bir yayla da bulamadık ger dönmek zorunda kaldık.
Avatar
Çok güzel bir yer fakat ateş yakarak bütün çimenleri ve doğal güzellikleri mahvetmiş bilinçsiz insanlar. Kamp yasak dendi fakat istanbuldan geldiğimiz için mecburen çadırımızı kurduk yine. Akşama doğru orman genel müdürlüğünden gelip akşam işlem yapmak zorunda kalırız kalmaya devam ederseniz işlem yapacağız dediler fakat akşama doğru kimse de gelmedi. Civarda soğuk su içebileceğiniz ücretsiz çeşmeler mevcut aynı zamanda küçük bir esnaf, temel ihtiyaçlar için şeyler satıyor. Geceleri çok soğuk oluyor ona göre tedariki gelmekte fayda var.
Avatar
Mükemmel biryer.Çöplerini orada bırakacaklar gitmesin lütfen.Akyazı tarafından gelinen yol daha iyi diyolar ben oradan gittim,son 9 km lik yol asfalt değil , o yüzden çok tozlu ve biraz engebeli ama binek arabanız çok alçak değilse rahatlıkla çıkabilirsiniz.Yanınızda odun ve su getirmeye değmez boş bidon getirin yeterli heryerde çeşme var.Yiyecek alma ve konaklama imkanı yok sadece çadır.Gece çok soğuk 9 dereceye kadar düşebiliyo.Çevrede 2 km mesafede 3 yayla daha var.

Yorum Ekle

Harita Harita / İletişim

  • adres Adres : Ortaköy, Yeğenderesi, 14800 Taşkesti/Mudurnu/Bolu, Türkiye
  • telefon Telefon :
  • mail Mail :
  • website Website :

Hata Bildir

Hava durumu Hava Durumu

Bolu

Pürenli Yaylası nerede, nasıl gidilir, kamp yorumları ve ücretleri hakkında bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz.