Pürenli Yaylası Onay

  Ortaköy, Yeğenderesi, 14800 Taşkesti/Mudurnu/Bolu, Türkiye
 

Yorumlar (9)

Avatar

black s

2 yol var biri akyazi uzerinden. Diğeri düzce uzerinden. Cok tabela yok dersinize calisip gidin yoksa bolca sonu olmayan yollara cikarsiniz. Pürenli de telefon cekmez. Doğası harika, golü guzel manzara harika. Cadir atabilirsiniz. Suyu var. Aksamlari serin olur.
Avatar

Hande A

Güzel bir kamp alanı. Bakir bir yer o yüzden tesis yok. *İçe suyu için çeşme var fakat tuvalet ihtiyacınızı doğada gidermeniz gerek. *Göl kenarında bolca ısırgan otu var. *2019 Ağustos ayında bile epey soğuktu. *Geceleri orada yaşayanlar yabani, vahşi hayvanlar için arada silah/tüfek sıkabiliyorlar.
Avatar

Suat Yı

Burası Bolu mudurnu Taşkesti beldesıne aittir yaylaya 3 tane yol vardır Ilıca koyu orta koy yegenderesı dıe 3 köyden geçer Duzce tarafı çok dik ve ucurum dur ıstambul dan gelenler Adapazarı akyazı ve taskestıye ulaşır ankaradan gelen ıse Nallıhan mudurnu taskestı uzerınden ulasabılır ve yaylanın halkı hepsi taskestılıdır .(duzce yolu uzak ve sert vırajlı uçurum dur )
Avatar

Tanju A

Mükemmel bir doğaya sahip, hem kamp alanı hemde günü birlik piknik yapabileceginiz bir alan.
Avatar

Zuhal A

Doğa harikası. Ekim ayi sonunda gitmek nasip oldu. Yeşilin, sarının, kahverenginin tüm tonlarını görebilirsiniz. Fotograf çekimi yapmak isteyenler için doyumsuz bir ortam. Yolu iyi ama yine yüksek bir araç ile gitmekte fayda var. Yaylaya eristigimizde yabani dağ kekiği topladık. Sıkı giyinin ne de olsa yayla:)
Avatar

İlknur

Yıllardır kamp yapılan, galiba son bir aydır kampın yasaklandığı yayla. Cumartesi öğle gittik, cuma akşamından kalıp sorun yaşamadığını söyleyen insanlarla karşılaştık. Düzce’nin yerlileri herhangi bir yasak uygulanmadığını, kamp yapılmaya devam edildiğini söyledi. Akşama kadar da farklı çadırlar olmasına rağmen ne olur ne olmaz diye çadır kurmadık, jandarma uyarırsa diye bekledik. 7 gibi çadırlarımızı kurduk, jandarma saat 9’da adeta ŞAFAK OPERASYONU yapar gibi tehdit ederek bizi kovdu. Ateşi söndürelim, sabah erken saatte çıkalım, yol bozuk ve karanlık dediysek de dinlemedi. Geri gidin dedi. İstanbul’dan geldiğimiz yolu gecenin 10’unda geri döndük. Dönüşte köy yolunda da bir kaza olmuştu. Bizim gibi kovulanlardan biri miydi.... Değildir umarım.
Avatar

Emirhan

KAMPA GİDECEK ARKADAŞLAR MUTLAKA OKUYUN : Yayla mükemmel 13-14 kmtoprak yol var aracınız rahatlıkla çıkabilir ancak biraz uzun sürüyor yayla yolunda telefon çekiyor ancak yaylanın girişinden itibaren servis yok pürenli yaylasının girişinde sol tarafa doğru balıklı yaylasının yoku var 2 km balıklı yaylası daha cok hoşumuza gittiği için ve telefon çektiği için balıklı yaylasına geçti ANCAK KAMP YAPACA ARKADAŞLAR İÇİN KENDİLERİNE FARKLI BİR KAMP ALANI SEÇMELİLER BİZ TAM ATEŞİMİZİ YAKTIĞIMIZDA JANDARMALAR GELİP YAYALADA KAMP KURAN ATEŞ YAKAN HERKESİ APAR TOPAR KALDIRTIP YAYLADAN GÖNDERİYORLAR AKSAM SAAT 20.30 da gelen jandarmalar bizi gönderigi icin o an kalacak baska bir yayla da bulamadık ger dönmek zorunda kaldık.
Avatar

Melih S

Çok güzel bir yer fakat ateş yakarak bütün çimenleri ve doğal güzellikleri mahvetmiş bilinçsiz insanlar. Kamp yasak dendi fakat istanbuldan geldiğimiz için mecburen çadırımızı kurduk yine. Akşama doğru orman genel müdürlüğünden gelip akşam işlem yapmak zorunda kalırız kalmaya devam ederseniz işlem yapacağız dediler fakat akşama doğru kimse de gelmedi. Civarda soğuk su içebileceğiniz ücretsiz çeşmeler mevcut aynı zamanda küçük bir esnaf, temel ihtiyaçlar için şeyler satıyor. Geceleri çok soğuk oluyor ona göre tedariki gelmekte fayda var.
Avatar

HASAN S

Mükemmel biryer.Çöplerini orada bırakacaklar gitmesin lütfen.Akyazı tarafından gelinen yol daha iyi diyolar ben oradan gittim,son 9 km lik yol asfalt değil , o yüzden çok tozlu ve biraz engebeli ama binek arabanız çok alçak değilse rahatlıkla çıkabilirsiniz.Yanınızda odun ve su getirmeye değmez boş bidon getirin yeterli heryerde çeşme var.Yiyecek alma ve konaklama imkanı yok sadece çadır.Gece çok soğuk 9 dereceye kadar düşebiliyo.Çevrede 2 km mesafede 3 yayla daha var.

Yorum Ekle

Harita Harita / İletişim

  • adres Adres : Ortaköy, Yeğenderesi, 14800 Taşkesti/Mudurnu/Bolu, Türkiye
  • telefon Telefon :
  • mail Mail :
  • website Website :

Hata Bildir

Hava durumu Hava Durumu

Bolu

Pürenli Yaylası nerede, nasıl gidilir, kamp yorumları ve ücretleri hakkında bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz.