Kovada Gölü Milli Parkı Onay

  Kovada Gölü, 32100 eğridir/Isparta
  0242 228 53 80

Kovada Gölü Milli Parkı

Isparta'da bulunan ve ülkemizin doğal güzelliklerinden olan Kovada Gölü Milli Parkı'nın kapıları, kamp severler için de sonuna kadar açık. Siz de eşsiz güzellikler ve temiz hava eşliğinde, doğa ile iç içe bir tatil yapmak isterseniz Kovada Gölü Milli Parkı'nda kamp yaparak dinlenmeyi tercih edebilirsiniz. Şehrin yapaylığından ve gürültüsünden, stresinden uzaklaşmak için harika bir fırsat olan kamp aktivitesi için Kovada'yı seçerseniz, bu alanın korunan bir bölge olduğunu ve bu yüzden temiz bırakılarak hiçbir şekilde zarar verilmemesi gerektiğini lütfen unutmayın. Kovada Gölü'nde bisiklet turu ve doğa yürüyüşü yapmak gibi yenileyici ve sağlıklı etkinlikler yapabilir veya tırmanmayı seçebilirsiniz. Parkta bulunan tepelerden muhteşem göl manzarasını seyretmek ve huzur bulmak da burada yapılabilecek aktivitelerden birisi.

Kovada Gölü Milli Parkı Özellikleri

Yorumlar (5)

Avatar
Doğa ile iç içe olması,küçük olsada göl etrafında yaşayan bitki, böcek ve hayvanların yer aldığı müze ki hayvanlar doldurulmuş çocukların çok hoşuna gidiyor.3 km lik yürüyüş yolu.Agaclarda tanıtma levhaları hoş olmus.İskele de güzel foto için uygun.Seyir tepesine çıkamadık ama imkanı olan çıkmalı güzel gibi görünüyor.Fiyat kişi başı 7 TL.Gunu birlik girişinden girilirse park yeri orada var.Biz müze yanına bıraktık çok uygun değil.Haftaiçi gittik oldukca sakindi.
Avatar
Bu milli park; doğa yürüyüşü, kuş gözlemi ve fotoğraf meraklıları için daha uygun. Mangal yapacak olanlara uygun değil, çeşme yok. Çocuklu aileler ile yürüyüş zorluğu çekenler sadece kafeterya, müze ve iskele bölümünü kullanmalı. Tanıtım merkezi asma katındaki (5 - 6 adet) ve kafeteryadaki az sayıdaki piknik masasını kullanabilir. Otoparktan seyir kulesine ve sonra iskele ile müzeye gidip dönmeniz için en az 1,8 km civarında yürüyüş yapmanız gerekiyor. Seyir kulesinin bulunduğu tepe için 30 metre irtifayı, bazı bölümü taşlı toprak patikada, 450 metre yürüyerek çıkmak sıcak havada yorucu. Bazı bölümler kısa çalılık olduğundan güneş etkisi çok oluyor. Müze ve kafeteryanın bulunduğu bölümden iskeleye giden ve dönen yol ahşap döşeli. Bu bölümde yüksek ağaçlar bulunuyor. Göl ve çevresinde yaşayan canlılara ilişkin müze görülmeye değer. Kuş gözlemi ve fotoğraf meraklıları, milli park dışında kalan ücretsiz bölümlerde de bir kısım manzaraya ulaşabilir.
Avatar
Keşke biraz medeniyetten nasibini almamış insanlar uğramasada kirletmeseler şu güzelim yeri
Avatar
Milli parkta piknik yapilmasina izin verilmemeli. Hos goruntuler yok maalsef
Avatar
Ailecek piknik yapalım diye gittik, giriş araç başı 20 tl. WC ler temiz değil, oturmak için sadece masaları kullanabiliyorsunuz. Yerler taşlık ve yamaç olduğundan örtü serip oturma olayı pek yok.. Masa da kısıtlı ve hep yol geçiş alanlarında, (mahremiyete dikkat edenler için sıkıntılı). Ama iki kişi gezelim yürüyüş yapalım göl kenarında bir çay içelim diyorsanız ideal bir yer. Kuş sesleri ve temiz hava eşliğinde oturulur. Çocuklarla gitmek yoruyor. Göle girmek isteyenler için ise öyle bir imkan yok malesef...

Yorum Ekle

Harita Harita / İletişim

  • adres Adres : Kovada Gölü, 32100 eğridir/Isparta
  • telefon Telefon : 0242 228 53 80
  • mail Mail :
  • website Website : https://kovada-golu.business.site/

Hata Bildir

Hava durumu Hava Durumu

Isparta

Kovada Gölü Milli Parkı nerede, nasıl gidilir, kamp yorumları ve ücretleri hakkında bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz.