Kovada Gölü Milli Parkı Onay

  Kovada Gölü, 32100 eğridir/Isparta
  0242 228 53 80

Kovada Gölü Milli Parkı

Isparta'da bulunan ve ülkemizin doğal güzelliklerinden olan Kovada Gölü Milli Parkı'nın kapıları, kamp severler için de sonuna kadar açık. Siz de eşsiz güzellikler ve temiz hava eşliğinde, doğa ile iç içe bir tatil yapmak isterseniz Kovada Gölü Milli Parkı'nda kamp yaparak dinlenmeyi tercih edebilirsiniz. Şehrin yapaylığından ve gürültüsünden, stresinden uzaklaşmak için harika bir fırsat olan kamp aktivitesi için Kovada'yı seçerseniz, bu alanın korunan bir bölge olduğunu ve bu yüzden temiz bırakılarak hiçbir şekilde zarar verilmemesi gerektiğini lütfen unutmayın. Kovada Gölü'nde bisiklet turu ve doğa yürüyüşü yapmak gibi yenileyici ve sağlıklı etkinlikler yapabilir veya tırmanmayı seçebilirsiniz. Parkta bulunan tepelerden muhteşem göl manzarasını seyretmek ve huzur bulmak da burada yapılabilecek aktivitelerden birisi.

Kovada Gölü Milli Parkı Özellikleri

Yorumlar (11)

Avatar
Isparta da mutlaka ama mutlaka görülmesi gereken Bi doğa harikası, yürüyüş parkuru, iskelesi, kuş sesleri ile size huzur verecek.
Avatar
Girişte alınan faiş fiyata rağmen oturmak için yer yok göl çok kirli başka yerlerde gölü temizlemek için araçlar var gerçekten ısparta belediyesi bu konuda çok zayıf
Avatar
Doğası harika ailecek gidip piknik yaoabilirsiniz. Yerler varm giriş kişi 9 TL otomobil 27 TL.
Avatar
Harika bir yerdi. Doğallığı ve özelliği hiç bozulmamış. Belki de, daha bir çok insanın görmediği saklı cennet diyebiliriz. Eğer yolunuz uzerindeyse mutlaka ölmeden önce gidip görmenizi tavsiye ederim. Ayrıca müzeyi ziyaret etmeyi unutmayin. Tek araş giriş 21 tl. Wc. Piknik alanı. Oturma yerleri, iskelesi, seyir tepesi lokantası büfesi var. Gidiş ve dönüş Sonrasında dağ ve Orman yolunun içinden geciyorsunuz. Orman yolunda ki yolun gidişli gelişi olduğunu unutmayın.
Avatar
Doğanın el değmemiş hali.. Mutlaka gezin. Kuşların suda danslarını izleyip , cıvıl cıvıl ötüşlerini dinleyin. Ruhunuzunda bedeninizinde dinlendiğini hissedeceksiniz. Ayrıca yürüyüş yapmayı sevenler için Harika bir yürüyüş alanı. Patikalardan yavaş yavaş tepede ki seyir tepesine doğru yürüyorsunuz. 2 km’den daha fazla yürüyüş alanına sahip. Giriş ücreti kişi başı :7? araçlı:9? BUNUN GİBİ BİRÇOK GÜZEL SEYAHAT ROTASINI KEŞFETMEK İSTERSENİZ SİZİ İNSTAGRAM’da “firarikaşif” SAYFASINA BEKLİYORUM....
Avatar
Once aracınızla ağaçların arasından gecen asfalt bir yoldan mesire alanına daha sonra yine mükemmel yeşillikteki ağaçların arasından yürüyerek sakin gole ulasiyorsunuz. Yürüyüş mesafesi cok kisa. Golun kenarında oturabilir gezinebilir piknik yapabilirsiniz. Kuşlar ve yaban ördekleri etrafınızda oluyor. Tekrar gitmek isteyeceğim yerlerden. Bu arada ileride minik bir balık restoranı var. Biz burada yemek yemedik hava soğuk olduğu için. Ancak doldurulmuş hayvan sergisi var. Orayı gezdik. Küçük bir sergi ama yine de çocukların ilgisini çekiyor. Vaktimiz olsaydi 40km ilerdeki kanyona da gitmek isterdik ama vakit yoktu. Kamyonun daha güzel olduğunu duyuyorum. İnşallah oraya da gitmek nasip olur...
Avatar
Doğa ile iç içe olması,küçük olsada göl etrafında yaşayan bitki, böcek ve hayvanların yer aldığı müze ki hayvanlar doldurulmuş çocukların çok hoşuna gidiyor.3 km lik yürüyüş yolu.Agaclarda tanıtma levhaları hoş olmus.İskele de güzel foto için uygun.Seyir tepesine çıkamadık ama imkanı olan çıkmalı güzel gibi görünüyor.Fiyat kişi başı 7 TL.Gunu birlik girişinden girilirse park yeri orada var.Biz müze yanına bıraktık çok uygun değil.Haftaiçi gittik oldukca sakindi.
Avatar
Bu milli park; doğa yürüyüşü, kuş gözlemi ve fotoğraf meraklıları için daha uygun. Mangal yapacak olanlara uygun değil, çeşme yok. Çocuklu aileler ile yürüyüş zorluğu çekenler sadece kafeterya, müze ve iskele bölümünü kullanmalı. Tanıtım merkezi asma katındaki (5 - 6 adet) ve kafeteryadaki az sayıdaki piknik masasını kullanabilir. Otoparktan seyir kulesine ve sonra iskele ile müzeye gidip dönmeniz için en az 1,8 km civarında yürüyüş yapmanız gerekiyor. Seyir kulesinin bulunduğu tepe için 30 metre irtifayı, bazı bölümü taşlı toprak patikada, 450 metre yürüyerek çıkmak sıcak havada yorucu. Bazı bölümler kısa çalılık olduğundan güneş etkisi çok oluyor. Müze ve kafeteryanın bulunduğu bölümden iskeleye giden ve dönen yol ahşap döşeli. Bu bölümde yüksek ağaçlar bulunuyor. Göl ve çevresinde yaşayan canlılara ilişkin müze görülmeye değer. Kuş gözlemi ve fotoğraf meraklıları, milli park dışında kalan ücretsiz bölümlerde de bir kısım manzaraya ulaşabilir.
Avatar
Keşke biraz medeniyetten nasibini almamış insanlar uğramasada kirletmeseler şu güzelim yeri
Avatar
Milli parkta piknik yapilmasina izin verilmemeli. Hos goruntuler yok maalsef
Avatar
Ailecek piknik yapalım diye gittik, giriş araç başı 20 tl. WC ler temiz değil, oturmak için sadece masaları kullanabiliyorsunuz. Yerler taşlık ve yamaç olduğundan örtü serip oturma olayı pek yok.. Masa da kısıtlı ve hep yol geçiş alanlarında, (mahremiyete dikkat edenler için sıkıntılı). Ama iki kişi gezelim yürüyüş yapalım göl kenarında bir çay içelim diyorsanız ideal bir yer. Kuş sesleri ve temiz hava eşliğinde oturulur. Çocuklarla gitmek yoruyor. Göle girmek isteyenler için ise öyle bir imkan yok malesef...

Yorum Ekle

Harita Harita / İletişim

  • adres Adres : Kovada Gölü, 32100 eğridir/Isparta
  • telefon Telefon : 0242 228 53 80
  • mail Mail :
  • website Website : https://kovada-golu.business.site/

Hata Bildir

Hava durumu Hava Durumu

Isparta

Kovada Gölü Milli Parkı nerede, nasıl gidilir, kamp yorumları ve ücretleri hakkında bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz.