Kazdağları Milli Parkı Onay

  Pınarbaşı, 10302 Edremit/Balıkesir
  (0266) 373 14 80

Kazdağları Milli Parkı

Ülkemizde yer alan en güzel doğal alanlardan olan Kazdağları Milli Parkı, kamp yapmak isteyenleri de enfes manzarası, mis gibi havası ve yemyeşil ormanlık alanları ile kendine çekiyor. Balıkesir'de bulunan Kazdağları Milli Parkı, 1994 yılında koruma altına alınmıştır. Parka bir rehber ile beraber giriş yapılmaktadır. İlk girişten sonra rehberin gösterdiği alanlarda istediğiniz gibi kamp yapma imkanınız bulunuyor. Eğer kamp yaparken karavanda kalmayı tercih edenlerdenseniz, Kaz Dağları Milli Parkı maalesef size uygun bir kamp alanı değil. Çünkü park içinde karavanla kamp yapmaya izin verilmemektedir. Bir diğer önemli nokta da milli park statüsünde olan bu alanda ateş yakmanın kesinlikle yasak olduğu. Siz de muhteşem manzaralar eşliğinde, doğayla iç içe bir tatil yapmak isterseniz Kazdağları sizi bekliyor.

Kazdağları Milli Parkı Özellikleri

Yorumlar (3)

Avatar

Ramazan

insan doğa dediğinde istanbulda aklına en güzel ve enyakın kazdağları gelir manzara oksijen şelale piknik ...vb şeyleri yapmak mümkün...
Avatar

Özkan Ç

Zeytin ağaçlarının, karaçam ve kızılçam ormanlarının birarada bulunduğu yemyeşil doğasıyla adeta oksijen deposu eşsiz güzellikte bir bölge. Bu değerin gelecek nesillere aktarılması için Kaz Dağları Milli Parkı, bölgenin en sembolik alanı durumunda. Eğer hala görmediyseniz çok şey kaçırıyorsunuz demektir. Görülecek o kadar çok yer varki burada hepsinden bahsetmek mümkün değil. Gitmeden önce mutlaka gezilecek yerler listesi yapmalısınız.
Avatar

derya G

Yolu çok kötü diyenleri anlamak mümkün değil bu haldeyken bile kirletilmiş asvalt olsa ne olur düşünemiyorum.her çeşit araba vardı zirvede arabasına kıyamayan gitmesin. Mehmetalan köyünden giriliyor giriş ücreti otomobil 24 lira. Önceki yıllarda rehbersiz girişe izin verilmiyordu fakat sanırım pandemiden dolayı bu yıl Böyle bir zorunluluk yoktu. Milli parka gelince hazmede hazmede yavaş yavaş çıkın zirveye. Havasını güzelce teneffüs edin. Doğa mükemmel. Dört beş tane buz gibi suyu olan Çeşme var. Ayrıyeten içinde yürüyüş parkurları da var. Doğayı seviyorsanız burayı da seversiniz. Zirvenin manzarası mükemmel ve sarıkız türbesinin inşa şekli çok ilgi çekici. Tabi efsaneleri okuyarak gidin ve mümkünse oralarda yaşayan insanlarla muhabbet edip sarıkız hakkında bilgi alın.

Yorum Ekle

Harita Harita / İletişim

  • adres Adres : Pınarbaşı, 10302 Edremit/Balıkesir
  • telefon Telefon : (0266) 373 14 80
  • mail Mail :
  • website Website : http://kazdagi.tabiat.gov.tr/

Hata Bildir

Hava durumu Hava Durumu

Balıkesir

Kazdağları Milli Parkı nerede, nasıl gidilir, kamp yorumları ve ücretleri hakkında bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz.