Karagöl Orman Kampı Onay

  Kır, Menemen/İzmir
  90 537 835 0108

Karagöl Orman Kampı

İzmir Karagöl Tabiat Parkı doğa ile başbaşa vakit geçirmek isteyenler için ideal bir alan. 1973 yılından beri koruma altında olan alana giriş ücretli. Ayrıca yine girişte ücretini ödeyerek içeride çadır kurabiliyorsunuz. Günübirlikçiler tarafından da piknik, yürüyüş, balık tutmak amaçları ile sıklıkla tercih edilen alan; özellikle hafta sonları çok kalabalık olabiliyor. Kamp alanında, tuvalet, büfe, çocuk oyun alanları, piknik masaları ve çeşmeler gibi kişisel ihtiyaçlarınızı karşılamaya yönelik hizmetler bulunuyor. Tabi ki bölgenin koruma altında olduğunu bilinci ile hareket etmeniz gerekiyor. Bitkilere, ağaçlara ve hayvanlara kesinlikle zarar vermemelisiniz. Fotoğraf çekmeyi sevenler için muhteşem manzaralar var. Ayrıca göl kenarında kısa yürüyüşler yapabilir ve çevrede bisiklet ile gezebilirsiniz. Sessiz bir zaman dilimi yakalayabileceğinizi garanti edemesekte, bol oksijen eşlğinde kendinizi iyi hissedeceğiniz bir ortam olduğunu söyleyebiliriz.

Karagöl Orman Kampı Galeri / Fotoğraflar

Yorumlar (10)

Avatar

Dilek Ç

Doğaya tabiata sonsuz yıldız.... Ama işletme rezil....
Avatar

Mustafa

Dinlenmek, huzur bulmak isteyenler için uygun bir kamp alanı. Alan içi yolların bozuk olması ve tuvaletlerin temizlenmemesi nedeniyle 1 yıldız almam gerekti :)
Avatar

Ayse Ko

Yollara azıcık daha özen gösterilse mükemmel bir yer yazı ayrı güzel kışı ayrı sonbahar ve ilkbaharı hiç dillendirmiyorum bile siz hayal edin ama hayallerinizin ötesinde tabiki bakmasını görmesini bilene....
Avatar

Kayra Ö

Birgünlüğüne Kamp için gittik girişe 55 tl ödedik. Kahvaltı için cok acıktk Restoran kısmına uğramak gibi bir hataya düştük aile dükkanı en fazla nekdar olablrki dedk. iki tosta 65 TL ödedik şok olduk asla birdha uğramam havalaanında bile bukdar pahalı değil resmen insan soyuyorlar .
Avatar

Tacetti

Doğası ve havası ne güzeldi, hoş bir gün geçirdik.
Avatar

Haci Se

Bu kadar güzel bir yere iyi bir market gerekli,ayrıca 30 TL araba giriş ücreti çok fazla bence
Avatar

Önder B

Çadır kampı yapabilirsiniz. Doğası, havası, göl manzarası harika. Market yok alışverişinizi yapıp gidin. Merkezden ulaşım yaklaşık 40km ve çok virajlı. Yol kötü olmasına rağmen göle vardığınızda hiç pişman olmuyorsunuz. Görmediyseniz mutlaka gidip görün. Bir kaç tane fidan dikmiştik yönetimden izin alıp. Ara ara ziyaret ediyorduk. Son gittiğimizde ağaçlar yoktu. Büyük ihtimalle mangala odun oldular. Göle gidene kadar yol boyunca çok fazla kuru odun göreceksiniz. Mangala gidiyorsanız lütfen o kuru odunlardan alın. 80kg lık koca piknik masasını salıncak yapıp üstüne iki kişi çıkıp sallanan insan diye nitelendiremeyeceğim mahluklar da gördük piknikçilerden. Şikayet ettik yönetim mani oldu. O mahluklar bir de haklıymış gibi ne dediler biliyor musunuz? - Biz buraya 25 lira verdik. Davara bak 25 lira verdin diye istersen o en az 300 senelik çınarı kes odun yap kışın yakarsın. Siz gidin böyle davarlar görürseniz de lütfen şikayet edin. Sağlıkla kalın.
Avatar

Zonk Do

Karşıyaka tarafından gittim, zorlu bir yol, sürekli yokuş ve dar virajlar var. Hatta yer yer tek aracın geçebileceği asfalt bir yol. Yaklaştıkça yol bozuluyor. Göle yaklaştıkça (5-10 km) yol üzerinde kaynak su doldurmak için duranlar vardı. Göle giriş otomobille 30 tl. Gölün giriş yerinin karşısına düşen yerde kamp çadırı kuranlar vardı. Gölde balık tutan veya yüzmek için giren kimse olmadı. Gölde küçük balıklar ve kurbağalar var. Kamp çadırlarının olduğu yerde sadece içecek satan bir kafeterya var. Kamp çadırlarının arkasındaki tarafta harika bir günbatımı manzarası vardı. Telefon o tarafta çekiyordu. Çadırlar için elektrik bağlantı yerleri de konmuş. Çok küçük bir çocuk parkı var. Doğa meraklıları için kesinlikle değer. Ben de doğaseverim ama tekrar gitmeyi düşünmem herhalde.
Avatar

Mehmet

Kamp yapmak için güzel bir tercih, çadır için kalabalık olan elektrikli bölüm yerine diğer sakin yerleri tercih etmek huzur açısından daha mantıklı. Zaman zaman etraftaki insanlara saygısı olmayan ve aşırı gürültü yapan düşüncesizler çıkmıyor değil, böyle bir duruma müdahale edilmeli. Göl kenarının özellikle sabah çok erken saatlerde tadına doyum olmuyor. Etrafta bol miktarda mangal dumanı ve kokusu olacağını hesaba katın mutlaka. WC var temizleniyor ama temiz kullanılmıyor, çeşme var bulaşık ve su için, tesis var ufak tefek yiyecek içecek temini için.
Avatar

İnfecte

Foçadan navigasyon ile çıktık yola girdiğimiz yol öyle kötüydü ki 1 saatte gidilecek yolu 3 saatte gittik bildiğiniz keçi yoluydu kesinlikle bu yolu kullanmayın pes etmedik ve sonunda vardık kapıda orman bakanlıgına baglı görevliler karşılıyor 2020 yılı için araç başı 30 tl ücreti varmış dsi çalışanı olduğumuz için ücret ödemedik.Haftaiçi olmasına ragmen kalabalıktı ailecek piknik yapılabileceginiz bir alan heryer orman gölün etrafında banklar var istediğiniz kısma aracınızla gidebiliyorsunuz izmirde bir haftadır doga gezintisi yapıyorum en temiz alan diyebilirim

Yorum Ekle

Harita Harita / İletişim

  • adres Adres : Kır, Menemen/İzmir
  • telefon Telefon : 90 537 835 0108
  • mail Mail :
  • website Website : http://www.campkafasi.com/2016/05/izmirde-sakl-cennet-karagol.html

Hata Bildir

Hava durumu Hava Durumu

İzmir

Karagöl Orman Kampı nerede, nasıl gidilir, kamp yorumları ve ücretleri hakkında bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz.