Gizli Liman Onay

  Dereköy Şahinkaya Köyü, 17760 Gökçeada/Çanakkale
 

Gizli Liman

Gizli Liman tatilciler için mutlaka görülmesi gereken bir mekan. Çanakkale, Gökçeada Dereköy Şahinkaya Köyü’nde bulunan Gizli Liman ziyaretçilerine muhteşem bir deneyim yaşatıyor. Geniş bir alan boyunca yapılandırmanın olmaması limanın güzelliğinin saf kalmasını sağlıyor. Gizli Liman’ın uç noktası, ülkemizin batıdaki en uç noktası aynı zamanda.. Bölgenin masmavi ve tertemiz deniziyle adeta büyüleniyorsunuz. İnce kumlarla ve çam ağaçlarıyla çevrilen koy sizleri bekliyor. Gizli Liman’da tuvalet ve banyo bulunmuyor. Ayrıca yiyecek ve içeceklerinizi de yanınıza almayı unutmayın. Veya yol üzerinden de temin edebilirsiniz tabii ki. Uğurlu Limanından 1-2 km sonra Uğurlu Köyünü geçtikten sonra Gizli Liman’a vardınız demektir.

Gizli Liman Özellikleri

Yorumlar (8)

Avatar

Meltem

11 haziran 2021 saat 14.00 bomboş sakin sahilde gözlük ve şnorkelimle uzun bir yüzüş planladım ama deniz kıyısında beyaz birşeyler gördüm sonra yüzmeye başladım denizin dibinde de beyaz koyun yumağına benzeyen uzun uzun 2-3 metre 1.5 metre 1 metre yumaklar gördüm anlayamadım ne olduğunu.sahildeki bey musülaj dedi.inanamadım ama gerçekti.
Avatar

seyhan

Çadır kamp kurmak mümkün müdür
Avatar

aysegul

Uğurlu planından sonra toprak yola dönüyor. Arazi araçlarıyla gitmek mümkün ancak yürüyerek 5-10 dk gibi bir sürede de ulaşabilirsiniz. Denizin içerisi ve plajı taşlık. Havanın güzel olduğu zamanlar Mondros ateşkes anlaşmasının imzalandığı ada olan Limni adasını da görebilirsiniz.
Avatar

Kemal E

Plajın sağ kısmında kalan kayaların sakladığı koy bölgeye adını vermiş... Adeta bir liman... Doğal dalgakıran görevi gören kayaların altında denize açılan bir kuyu ve güneşin vurması ile müthiş bir görsel şölen... bu kayaların arasına bakmayı ihmal etmeyin...
Avatar

Res. As

Uğurlu plajının en batı ucundan patika denilebilecek bir yoldan gizli limana inebiliyorsunuz. Eğer gitmeye karar verirseniz Uğurlu plajının en ucuna kadar aracınız ile gelebilirsiniz. Aracınızı park etmek için ağaç altı bulabilirsiniz. Aracınızı park ettikten sonra batı istikametinde patika gibi görünen tarla yolunda yürüyerek yaklaşık 10 dakikada ulaşabilirsiniz. Biz gittiğimizde kamp kurmuş bir ekip vardı, denizin dibinde kamp yapmak için güzel. Bununla birlikte deniz dibi yosunlu. Deniz ayakkabısı getirmenizde yarar var. Gizli liman küçük bir yer, tesis yok. Ancak hemen yanındaki Uğurlu plajında lavobolar ve küçük büfe tarzı tesisler mevcut. Yanınıza yiyecek birşeyler almanızda yarar var.
Avatar

REMZİ B

Muhteşem bir deniz, ayağa batmayan harika bir kumu, sakin bir ortam, hafif esen tatlı bir hava. Çadır şeklinde yapılmış içinde iki şezlong bulunan güneşlenme yerleri. Çadır başına 40 TL alıyorlar. Tek olumsuz yanı merkezden buraya kadar yeni yol yapım çalışması olduğu için yol bozuk. Araba ile yaklaşık 40 dakika sürüyor. Denize girmek için mutlaka gidin.
Avatar

YAVUZ A

Uğurlu köyünden sonra dar bir yolu var ama her binek araç gidebilir. Araç park imkanı sorunsuz. Oldukça uzun bir sahil. Hem sahil hem denizin içi küçük çakıl. 10 metreden sonra derinleşiyor. Deniz enfes, su pırıl pırıl. İçinde 2 adet şezlong olan Sabit tente sistemlerinin kullanıldığı 2 tesis var. 35 TL ücret alıyorlar gün boyu için. Snack Bar’da meşrubat, dondurma ve basit bir menü var. Kendi yiyecek içeceğini getirenlere de karışmıyorlar. Hafta içi 2 gün gittik, çok kalabalık değildi. Hafta sonları daha kalabalık olabilir.
Avatar

Kadir U

Haftasonu ve bayram tatili için Düşünüyorsanız saatler süren feribot sırasını göze alın 4 günlük tatilin 2 günü yolda feribot beklemekle geçti. Gökçeada dan feribotta indikten sonra koya gitmeden önce ihtiyacınız olan herşeyi yanınıza alın market alışverişinizi mutlaka yapın. Koy da 3 4 tane market ve aparatif yemek yapan işletme var ancak fiyatlar biraz yüksek. Kamp için ücretsiz alan çok güzel. Wc hizmetini sahildeki işletmeler sağlıyor temizlik olarak ortalama diyebiliriz. Ateş yakmak yasak zaten fırsatınız olsa bile yakmayın toprak çok kuru en ufak kıvılcım mutlaka yangın çıkartır. Kaç yıldır kamp yaparız ateş tecrübem var ama korktum güzelim orman yanmasın diye mangal bile yakmadım. Güzel zaman geçirebileceğiniz bollllll rüzgarlı ama çok keyifli bir koy. Kamp için hiç kamping bakmayın direk bu koya gelin atın çadırınızı bakın keyfinize. Denizi zaten anlatmaya gerek yok efsane ötesi bir deniz.

Yorum Ekle

Harita Harita / İletişim

  • adres Adres : Dereköy Şahinkaya Köyü, 17760 Gökçeada/Çanakkale
  • telefon Telefon :
  • mail Mail :
  • website Website : https://www.gokceadarehberim.com/nm-Gizli_Liman-cp-120

Hata Bildir

Hava durumu Hava Durumu

Çanakkale

Gizli Liman nerede, nasıl gidilir, kamp yorumları ve ücretleri hakkında bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz.