Bayındır Baraj Kampı Onay

  Samsun yolu 12.km Mamak
 

Bayındır Baraj Kampı

Bayındır Baraj Kampı, diğer adıyla Mavi Göl, Ankara merkeze sadece 12 kilometre uzaklıkta olmasıyla beraber Ankaralıların sıklıkla tercih ettiği bir mekân. Bayındır Barajı’nın Mavi Göl adı altında hizmete açılmasıyla beraber turizm faaliyetlerinin oldukça popülerleştiği Bayındır Baraj Kampı, hem İç Anadoluluların hem de Ankaralıların hafta sonlarını geçirdikleri bir yere dönüştü. Çeşitli spor tesisleriyle beraber spor aktivitelerini de bünyesinde barındıran bölgede hem açık havanın tadını çıkartabilir hem gölde kayık faaliyetleri gerçekleştirebilir hem de piknik yapabilirsiniz. Çadır kampıyla beraber karavan kampına da son derece uygun olan Bayındır Baraj Kampı ayrıca toplu taşıma araçlarıyla da ulaşım sağlamasıyla da sıkça tercih ediliyor. Mavi göl üzerinde kayığınızla balık avlayarak keyifli bir kamp yapabileceğiniz Mavi Göl ziyaretçilerini bekliyor.

Bayındır Baraj Kampı Galeri / Fotoğraflar

Yorumlar (11)

Avatar

ERSEL Ş

Ailecek gidebileceğiniz temiz ve bakımlı bir göl bol bol oturak ve çardak var tuvaleti çoğu parka göre güzel temiz güvenlik hat safada ekipler atv ve göl üzerinden tekne ile geziyorlar mangal yakmak semaver yasak pandemi dolayısıyla fakat pandemi nedeniyle girişler ücretsiz ve park ücreti yok içeceğini yemeğini alıp gelmelik bir yer ankaranın sıcak aylarında çok iyi geliyor serin ve esiyor fakat üşütmüyor içeride ihtiyaçlarınızı karşılamanız için büfeler bulunmakta ayrıca bisiklet yolu da var kiralayıp veya kendi bisikletinizi sürebilme imkanına sahipsiniz balık tutmak yasak fakat çoğu kişi uymuyor kısacası ankarada gidebileceğiniz en uygun yer
Avatar

Sümeyye

Ailecek gidilebilecek güzel bir yer oldukça geniş, temiz bir mesire alanı. Piknik yapabileceğiniz kamelya bank aradığınız herşey var, büfe tuvalet mescid de var.Deniz bisikleti de vardı ama bu son gittiğimde kaldırmışlar.
Avatar

bahar t

Çok güzel tertemiz pırıl pırıl.sakin kafa dinleyip manzara seyredin...mis gibi havayı ciğerlerine çekin...şehir biraz uzak hemen belli oluyor....içinde bir büfesi var yiyecek pek bişi bulamazsınız..... Mangalın yasak olmadığı günlerde mangal yapabilirsiniz. Yasaklı günlerde kendiniz byiyecek getirip biraz kafa dinleyebilirsiniz...gölde sakar memeler kazlar ve ördekler var.... Acik çardaklar ve piknik masalarda var.....göç mevsimi başlayınca çeşitli su kuslarida burada konaklayabilir......güzel bir mesire alanı ilgili belediyeyi kutlarım.....( Mamak)
Avatar

Mehmet

Dinlenmek ve kafayı dinlemek, temiz hava almak ve yeşil ile maviye hasret gidermek için harika bir yer, ancak daha güzel yapılandırılabilir yada güzelleştirilebilir. Bazı yollar yeniden asfaltlanıp güzelleştirilebilir. Örneğin yazın o atıl açık hazuz onarılıp dahada büyütülerek Ankaralıların hizmetine sunulabilir. Bazı geçiş yerleri kapalı.. Halı ile kaplanan yürüme yerinin başına çöp tenekeler koyulmuş. Bu görünüş yakışmıyor. Eğer araba geçişi engellenmek isteniyorsa oraya tahtadan yada demirden bir bariyer konmalı.. Bazı oturaklar suya yada suyun dibine indirilmiş.. O oturakların güzel bir şekilde dizayn edilmesi yakışan yerlere kondurulması gerekir. Hatta bir tanesini yolun ortasına koymuşlar... Bütün bunların elden geçirilmesi gerekir.
Avatar

Volkan

Tek kelime ile mükemmel emeği geçen herkeze çok teşekkür ederim
Avatar

Yasin S

Hafta içi çok kalabalık değildi. Temiz ve bakımlı. Güvenlik görevini yapıyor. Hoş sakin ortam.
Avatar

SİNAN A

Güzel bir yer yanlız gölü temiz bırakalım oraya giden vatandaşlar
Avatar

hakan a

Harika bir park umarım daha da iyi bakılır ve gelişir.
Avatar

pat ahm

Covid döneminde mangal kokusu olmadan sessiz sakin biryer haline dönmüş
Avatar

Erol Iş

Güzel yer. Mangal yasak. Giriş 5tl. Yürüyüş yolunun halısı yenilenmiş ve çok güzel olmuş.
Avatar

Levet K

Önceleri sıklıkla piknik yapmaya stres atmaya şehir hayatından uzaklaşıp kafandinlemeye gittiğimiz güzel bir yerdi fakat giriş ücretleri araba başı 5tl ye yukseltimis daha bugün gittim.Semaver ve mangal yakmak yasaklanmış eski tadı yok ama yürüyus yapmak ve dolaşmak için guzel bir yer.

Yorum Ekle

Harita Harita / İletişim

  • adres Adres : Samsun yolu 12.km Mamak
  • telefon Telefon :
  • mail Mail :
  • website Website :

Hata Bildir

Hava durumu Hava Durumu

Ankara

Bayındır Baraj Kampı nerede, nasıl gidilir, kamp yorumları ve ücretleri hakkında bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz.