Darıdere Tabiat Parkı Onay

  Doyran, 10870 Edremit/Balıkesir
 

Darıdere Tabiat Parkı

Darıdere Tabiat Parkı Balıkesir il sınırları içerisinde bulunuyor. Özel sektör tarafından işletilen park alanı yeşilin bütün tonlarını sizlere sunuyor. 105 dekarlık alanıyla Tabiat Parkı ayrıca birçok farklı aktiviteye de ev sahipliği yapıyor. Tabiat parkına geldiğinizde piknik alanlarında ailenizle birlikte vakit geçirmeni mümkün. Sadece piknik mi elbette ki değil. Karavanınızla geldiğinizde uzun süreli kalabilirsiniz. Ayrıca parkın yürüyüş alanı da son derece geniş. Fotoğrafçılık tutkusu olanlar. Bu alanı siz de kaçırmayın. Kartpostallık anlar sizleri bekliyor. Ayrıca çadırlı kamp ile birlikte tatlı birkaç gecenin geçirilmesini sağlayabilirsiniz. Bunların haricinde bir de spor etkinlikleri yapmanız da mümkün. Futbolseverler tam da sizin için bir yer burası.

Darıdere Tabiat Parkı Özellikleri

Yorumlar (7)

Avatar
Agustosta gitmistim . Hayatım boyunca gitmesem problem olmazdı. Keşfedilmeden önce çok güzel olabilirmiş. Yerli turistler ve yerli işletmeciler zarar vermiş. Üzüldüm açıkçası.
Avatar
İşletme değişmiş. Son derece güzel bir park. Dağların ortasında yayla gibi bir yer. Orman dere göl şelale harika bir doğa. Wc duş mutfak net mevcut. Kamp kişi başı 50 tl. Giriş otomobil için 30 tl.
Avatar
Mükemmel bir yer.Doğasıyla,yürüyüs parkurları,şelaleleri,doğal havuzları ve dereleriyle mutlaka görülmesi gereken bir yer.En az 3 günlük bir tatil yapmanızı tavsiye ederim??
Avatar
Inanılmaz felaket bir yola sahip, özellikle arabanız alcaksa içinizin acıyacaği bir yola sahip, ufak bir su birikintisi gibi görünen, doğal güzellik denilen, ama bu güzelliği daha makul yerlerde bulabileceginiz çeşitte bir yer. Zamanı da güzelmiştir. Buna istinaden çok yazılar yazilmış. Bir tabiat parkı var denilmiş. Ama sonuç hüsran. Herhangi bir mekan yok. Bence gormenizi gerektirecek birşeyde yok.
Avatar
Yolu bayağı kötü havası manzarası güzel fakat işletme çok kötü araba ile giriş 30tl ama masalara oturmak yasak eğer masalara oturmak isterseniz 25tl daha ödemeniz gerekiyor ilk defa milli park ta giriş için ayrı masa için ayrı ödeme alındığını görüyorum sonuçta işletme tek elden yapılıyor parka giriş yapmadan yan yollarındanda ayni ortamı gezebilir ve piknik yapabilirsiniz
Avatar
Kampa ulaşım yolu çok bozuk, 15 km lik yolda aracınız yüksek değilse 2-3 kez altını taşlara sürtersiniz. Ayrıca Lastiklerinizin de taşlar tarafından kesilmesi ihtimali söz konusu.O sebeple yol çok uzun sürüyor. Biz oraya gittiğimizde kampa gelirken aracının lastikleri kesilen birinden 600? ücret istediler tamir icin, tam bir fırsatçılık ornegi,çok şükür yanımızda köpük vardı, adama verdikte en yakın yerleşim yerine kadar lastiği idare etmiştir. Mekanda elektrik ve su dışında başka hizmet yok, parka gelen kampcilar soyulması gereken avanaklar olarak görülüyor olmalı ki istenen rakamların başka bir açıklaması yok. Kişi başı 40? + Araç ücreti 50 ?+ çadır ücreti 50 ? talep ediliyor ki kampa gelen kişiden araç ve çadır ücretinin ayrıca istenmesi anlaşılır gibi değil. Dışardaki herhangi bir kasaptan en fazla 20? ye rahatlıkla alabileceğiniz bir paket pişmemiş tavuk pirzola için 150?, 50? alabileceğiniz bir paket köfte için 180 ? talep ettiler ki, hiç birşey almayıp kampı kaçarcasina terk ettik.
Avatar
Tavsiye etmiyorum, sırf yolundan dolayı. Yani o yolu çekmeye değecek bir yer değil. Şirket arabası falan değilse, para verip aldıysanız o arabayı ve normal binek araba ise kesinlikle gitmeyin. SUV ya da jip ise? Sadece altını vurmak zorunda olduğunuz yerlerde kafanız rahat eder, ama kırıcı bir yol altı yüksek bile olsa. Kısa bir yol da değil o kısım 10km den biraz daha uzun ama fenalık bastı. Çoğu yerde debriyaj fren yaptım altını vurmim diye, altını vurmaktan kastım küt etti yola devam ettim boşver arabayı canı çıksın gibi düşünmeyin sırf, bazı yerlerde altını vurmak değil, altı oturduğu için ilerlemeyeyip geri alıp lastiğin konumunu değiştirip geçiyorum, altını vuracağını kestiremediğim bir yerde araba yola oturdu kurtarmak için uğraştım. 25 TL araba başı ve ayrıca 25TL de masa ücreti var.

Yorum Ekle

Harita Harita / İletişim

  • adres Adres : Doyran, 10870 Edremit/Balıkesir
  • telefon Telefon :
  • mail Mail :
  • website Website :

Hata Bildir

Hava durumu Hava Durumu

Balıkesir

Darıdere Tabiat Parkı nerede, nasıl gidilir, kamp yorumları ve ücretleri hakkında bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz.