Darboğaz Koyu Onay

  Kayaköy, 48300 Fethiye/Muğla, Türkiye
 

Darboğaz Koyu

Darboğaz Koyu; Muğla Fethiye’de gidilebilecek en güzel koy hangisi şeklinde bir soru sorulduğunda; bir çok kişiden duyacağınız ortak cevaptır. Etrafında yer alan tepelik alanı ve harika deniziyle bu yer Trekking severler ve bisiklet tutkunları için harika bir mekan özelliği taşıyor. Tepelik alanlarda çadırınızı kurabileceğiniz düzlük alanlar mevcut. Bu alanlarda kamp yaparken hem denizin güzelliğini seyredecek hem de istediğiniz ana denize yol alıp eşsiz denizin tadını çıkaracaksınız. Koyun etrafına herhangi bir işletmenin bulunmadığını belirtelim. İhtiyaçlarınızı ona göre yola çıkmadan alın erim. Ayrıca bu koyda olta balıkçılığı yapabilir ve aynı zamanda zıpkınla da balık avlayabilirsiniz. Son olarak tepenin zirvesine çıktığınız zaman koyun ne kadar güzel olduğunu bir kez daha anlayacaksınız.

Darboğaz Koyu Özellikleri

Yorumlar (11)

Avatar

ÖNDER K

Zor bir yürüyüş parkuru sonrasında süper temiz sakin bir koy.deniz çok sakin .çocukla gitmek çok zor olabilir rampa ve dar patikadan yaklaşık 20 dakika yürüyüş yapıyorsunuz.yanınızda içecek vs götürün çünkü hem güzergahta hemde etrafta hiçbirşey yok..
Avatar

Necdet

Araba ile bir noktaya kadar ulaştıktan sonra yola yürüyerek devam ediyorsunuz. Arabanızı yol üstünde bırakmanız lazım,park edilecek bir alan yok. Herkes de öyle yapıyor, başka bırakılan araçlar da göreceksiniz. Patika bir yoldan yürüyerek ulaşılıyor. Biraz zahmetli, yaşlı veya fiziksel engeli olanlar için zorlu bir yürüyüş olabilir. Fakat koy tertemiz, mavinin en az 3 tonu ile karşılaşacaksınız. Denize girmek,kafa dinlemek, kitap okumak ve bol oksijen almak için birebir bir yer. Kesinlikle tavsiye ederim.
Avatar

Ediz Na

Yılda birkaç sefer giderim, 20 metrelik alan içerisinde 3 çeşit plaj mevcut, kum çakıl ve kayadan oluşan ayrı ayrı 3 plaj yani, giderken yiyecek ve içeceğinizi alın fakat dönüşte lütfen çöpünüzüde geri götürün, böyle düşünmeyen arkadaşlar yüzünden erken kalkmak zorunda kalabilirsiniz çünkü akşam üzeri arı ve sinek basabiliyor plajı.
Avatar

Ayse Me

Burası doğadan nadide bir parça, keşfedilmeyi bekleyen özel bir alan. Ormanın içinden gidilen harika patika yol ile boğaza ulaşmak mümkün. Keşfedilmeyi beklerken derken doğa severleri kast etmiştim, ama öğrendiğim kadarıyla otel yapmayı düşünenler de keşfetmişler.. Heryere otel yapılırsa, hakikaten doğa diye tanımlayacağımız, kuş seslerini duyabileceğimiz, denize girdiğimizde yüzlerce balığı görebileceğimiz, el değmemiş yani doğal bir yer bulabilecek miyiz gelecekte?
Avatar

Turan Y

Biraz uzak ve ortalama 20 dklık yürüyüş sonrasında ulaşılabilmekte. Uzak olmasından sakin ve huzurlu. Yürümeye değiyor..
Avatar

Murat H

Dağ başına aracı bırakır, yada oraya kadar yürür, ordan da bi 20 dk daha yürürüm dersen hediyen seni bekliyor. Müthiş güzel. Sakin, suyunu unutma. Sandviç falanda. Yaz yaz bitmez. Bilinmeyen yakın güzellik
Avatar

Yunus T

Günübirlik gelen misafirlerimiz çöplerinizi unutmadıkça bir doga harikasıdır..
Avatar

Furkan

Af kuleden sonra artık burdada zorlu bir parkurla ulaşım olmasını kabullenip gitmişim iyikide ?? Babadağa karşı yüzmek pahabiçilemezdi. Deniz kirli ve çok kalabalıktı o kadar eziyete değmeyebilir gidip görüp karar verin
Avatar

arif bo

Kesinlikle gidilmesi gereken bir koy,yolu patikadan 10-15 dk da iniliyor,deniz zaten muhteşem,geri çıkarken çöpünüzü de yanınız da götürün...
Avatar

Zerhan

Iki gece kamp kurduk çocuklarımızla beraber.yuruduk engebeli yollardan geçtik ama değdi mi değdi.gecesi ayrı gündüzü ayrı güzel.denizi 3 taraflı nerden girersen ayrı bir güzellik.yabanci turistler bile bu güzelliği keşfetmiş tadını çıkartıyor.lutfen kirletmeyelim yeter
Avatar

Sevda T

Tesadüfen görüp hayran kaldığımız yer, kayalıklara patika yoldan inip o nefis turkuaz denizde yüzmek harikaydı(meğerse çok yakınımızda İblis koyu varmış )

Yorum Ekle

Harita Harita / İletişim

  • adres Adres : Kayaköy, 48300 Fethiye/Muğla, Türkiye
  • telefon Telefon :
  • mail Mail :
  • website Website :

Hata Bildir

Hava durumu Hava Durumu

Muğla

Darboğaz Koyu nerede, nasıl gidilir, kamp yorumları ve ücretleri hakkında bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz.