Çayır Koyu Magarası Onay

  67900 Çayır/Çaycuma/Zonguldak, Türkiye
 

Çayır Koyu Magarası

Çayır Köyü Mağarası Zonguldak ilinin Çaycuma İlçesine bağlı Çayır köyünde bulunuyor. Bir doğa harikası olarak nitelendirebileceğimiz mağara binlerce yıllık bir tarihe sahip. İçine girilebilen mağaranın 1300 metre bir uzunluğu söz konusu. Mağaranın suyu son derece temiz olduğu için alabalık da yetiştiriliyor. Mağara önünde piknik yapabilecek bir alan bulunsa da kamp severler için kamplarını mağaranın yakınlarında yer alan çevre alanlardaki düzlüklere kurabilmeleri mümkün. Mağaranın önünden çıkan su hemen önünde bir şelale oluşturduğu için dikkatleri üzerine çekiyor. Eğer doğa meraklısı iseniz ve harika fotoğraflarla bu alanı ölümsüzleştirmek istiyorsanız bu mağarayı görün derim. Hemen çevresinde yer alan yeşilin her tonunu görebileceğiniz ormanlık bölge ise mis gibi oksijeni çekmek için harika bir fırsat.

Çayır Koyu Magarası Özellikleri

Yorumlar (9)

Avatar

Sami Ak

güxel mağara suyu var cafe güzel
Avatar

Bedirha

Gidip daha yakından tarihe dokunmak, yaşamak için çocuklarınızla ve ailenizle gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz.
Avatar

Chusaq

Ismine atfen her yerin cayir ve etrafin cernozyum topragi kokusu bizi kucakladi . Kalabalik olmama avantajini iyi degerlendirebileceginiz bir yer. Sessizligin sesine karismis guvercin aglama sesleri sizi urkutmesin. Magarada bir hayli guvercin yuva yamis durumda. Roma tarihinden kalma kemerler ve su yataklari antik bir hava katmaktadir. Gitmeye deger mi sorusuna cevabim, gitme eylemine karsi isteginiz ile degiskenlik gosterir. Bir yere gidesiniz varsa degerlendirin!
Avatar

Murat K

Türkiye de içinden dere geçen çok az mağara vardır. Bu özel mağaralardan birisi de Çayır Mağarası. Görmekten gezmekten keyif alacağınız bir yer. Bekliyoruz.
Avatar

Cevdet

Doğal ortamı mükemmel. Biraz ötesinde tarihi bir mağara var. Ayrıca kahvaltı çeşitleri bol.
Avatar

Mustafa

Harika gezmeye değer.yemek yeri iyideyil Karnınız tok gidebilirsiniz
Avatar

Ertan A

Doğallığı bozulmamış mangalınızı yakabileceğiniz yada serpme kahvaltı ızgara çeşitleri olan mekan var gezilmeye deyecek bir yer
Avatar

Murat Ö

Cok güzel dogası havası suyu Giderken arazi uyumlu ayakkabı ve elbise giyilmesi lazım Not...lütfen cevremizi temiz tutalım cöplerimizi oralarda bırakmayalım kulaklarımız cınlamasın
Avatar

Taner I

Zonguldak’ın Doğal Güzelliklerinden Biri de Çaycuma İlçesinde Bulunan Çayır Köyü Su Mağarası’dır. Mağara Genişliği Ve İçindeki Sarkıt Ve Dikitlerin Boyutları Açısından Dünyanın Sayılı Büyüklükteki Mağaraları Arasında Yer kalmaktadır. 1300 Metre Uzunluğunda Olan Mağaranın İçinde Yer Alan Nehir Alanının Botla Gezilmesini Sağlamaktadır. Çayır Köyü Su Mağarası’nın İçinde Birçok Su Kaynağı Bulunmaktadır. Su Mağarası Denilmiştir. Mağaranın İçinde Botla 1 Kilometre Boyunca Botla Gezilebilmektedir. Mağaraya İki Ayrı Kaynaktan Su Gelmektedir. Kaynaklarının Birinin Göl Dağı’nda Diğerinin Gökgöl Mağarasından Gelmiştir. Mağara Alanında Görülmeye Değer Bir Diğer Alan Mağaranın İçinden Akan Soğuk Suyun Mağara Çıkışında Şelale Oluşturduğu Bir Yerdir. Mağaradaki Suyun Sıcaklık Derecesi Ve Temizliği Bu Sularda Alabalık Yetiştirilmesini Sağlamaktadır. Mağaranın Önünde Piknik Alanı Bulunmaktadır.

Yorum Ekle

Harita Harita / İletişim

  • adres Adres : 67900 Çayır/Çaycuma/Zonguldak, Türkiye
  • telefon Telefon :
  • mail Mail :
  • website Website :

Hata Bildir

Hava durumu Hava Durumu

Zonguldak

Çayır Koyu Magarası nerede, nasıl gidilir, kamp yorumları ve ücretleri hakkında bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz.