Borçka Karagöl Tabiat Parkı Onay

  Kara Göl, 08490 Kaynarca/Borçka/Artvin
 

Borçka Karagöl Tabiat Parkı

Karadeniz’in eşsiz güzelliğinden ve bulunmaz yeşilliğinden nasibini almış olan Borçka Karagöl Tabiat Parkı, Artvin’in Borçka ilçesinde yer alıyor. Kamp yapmayı severlerin gözde mekânı Borçka Karagöl Tabiat Parkı’nda isterseniz kendi çadırlarınızla ikamet edebilir ya da çadır kiralayabilirsiniz. Gölün çevresinde bulunan çeşitli yürüyüş yollarında ciğerlerinizi açabileceğiniz gibi, doğanın tam içerisinde piknik yapabilir ya da sandal kiralayarak gölde bir gezintiye çıkabilirsiniz. Uçsuz bucaksız yeşilliği ve ağaçlarıyla tabiatın bütün güzelliklerini gözler önüne seren Borçka Karagöl Tabiat Parkı’nda, orman içlerine doğru çeşitli turistik spor aktiviteleri ve geziler de düzenlenmekte. Karavan kampçılığına da müsait olan kamp alanlarında temiz içme suyu ve tuvalet gibi temel ihtiyaçların da bulunduğunu hatırlatalım.

Yorumlar (5)

Avatar
Karadeniz turunda mutlak gezilmesi gereken bir doğa harikası.
Avatar
insanoğlunun ölmeden mutlaka görmesi gereken bir nokta
Avatar
Doğa harikası. Işletme yönünden 0. Yemek yemek için yer yok
Avatar
yaşarken cenneti görmek istiyorsanız MUTLAKA gidip görmeniz gerekir
Avatar
Uzun zamandır gitmeyi planladığım ve kalbimin sultanı ve canlarım ile gitme fırsatı yakaladığım Borçka Karagöl eşsiz doğası ile bizi kendine hayran bıraktı. Yolu meşakkatli her güzel gibi. Gölün suyu gayet temiz ve berrak. Binlerce balık var. Doğa bozulmamış. Çevre temiz. İnsanlar duyarlı gibi yalnız mangalcılar ortalığı koku ve dumana boğmuşlar. İçme kaynak suyu çok kıt. Çevrede özellikle göl çevresinde yürüyüş yolları çok güzel ama oturma olanları yok. Kimi yürüyüş güzergahlarına yapılan ahşap yollar çökmek üzere. Kısıtlı işletmeler de hiç iç açıcı değil. Yemeğinizi yanınızda götürün. Yeniden gidilebir değerlendirmesi ile 5 üzerinden 4,5...

Yorum Ekle

Harita Harita / İletişim

  • adres Adres : Kara Göl, 08490 Kaynarca/Borçka/Artvin
  • telefon Telefon :
  • mail Mail :
  • website Website : http://www.milliparklar.gov.tr/

Hata Bildir

Hava durumu Hava Durumu

Artvin

Borçka Karagöl Tabiat Parkı nerede, nasıl gidilir, kamp yorumları ve ücretleri hakkında bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz.