Boraboy Gölü Onay

  Yakakent, 05800 Boraboy/Taşova/Amasya, Türkiye
 

Boraboy Gölü

Boraboy Gölü, Amasya merkezine 15 kilometrelik uzaklıkta bulunan Taşova ilçesinde yer almaktadır. Adını içerisinde bulunduğu Boraboy Köyü’nden alan Boraboy Gölü, piknik, kamp ve doğayla iç içe hoş vakit geçirmeyi sevenlerin sıkça tercih ettiği mekanlar arasında. Çevresinde doğa yürüyüşü alanları, dinlenme tesisleri ve çeşitli piknik bölgelerinin bulunduğu Boraboy Gölü’nde ister kendi çadırınızla kamp yapabilir isterseniz de işletmelerden çadır kiralayabilirsiniz. Elektrik, temiz su ve tuvalet gibi temel ihtiyaçların kolaylıkla karşılanabileceği bölge aynı zamanda bir diğer adıyla Aynalı Göl olarak da bilinmektedir. Yerli ve yabancı turistlerin sıkça tercih ettiği Boraboy Gölü’nde ise ister yunuslarla gezintiye çıkabilir, isterseniz balık tutabilir, isterseniz de kayığınıza binebilirsiniz.

Yorumlar (4)

Avatar

Harie h

Muhteşem güzellikte bir mesire ve kamp alanı. Günlük gelenlerle çadır kampı yapanların alanları ayrı, isteyenler göl kenarında bungalov tarzı evlerde konaklayabilir. Tesis girişinde büfe var, diğer ihtiyaçları göle çıkarken içinden geçilen köyden temin edebilirsiniz.
Avatar

Kemal K

Bayram ve hafta sonları kalabalık olmasına rağmen müthiş bir manzara, temiz hava..... Kamp için harika bir yer,. Ailecek gidebilirsiniz. Çadır yada karavan ücreti var, konaklarsanız wc ücretsiz.. Ayrıca hem göl hemde dağ manzaralı bungalovlar var.
Avatar

Erdem G

Geceleri güvenlik var. Cam ağaçları içinde göl manzaralı bir kamp unutulmaz bir deneyimdi.
Avatar

Murat K

Kamp için kesinlikle tavsiyr etmiyorum. Piknikçiler çok fazla, işgal ediyorlar yer bulamıyorsunuz. Ayriyetten çadır yeri 46 tl, giriş 13 tl, tuvalet ücretli, ordan magal kiralanıyor 15 tl ye... yani çok pahalı. Allahın dağını görmek için onca para verdik ve göl pisti bari bğraz temizlik yapılsa.

Yorum Ekle

Harita Harita / İletişim

  • adres Adres : Yakakent, 05800 Boraboy/Taşova/Amasya, Türkiye
  • telefon Telefon :
  • mail Mail :
  • website Website :

Hata Bildir

Hava durumu Hava Durumu

Amasya

Yakınındaki Kamp Alanları


Boraboy Gölü nerede, nasıl gidilir, kamp yorumları ve ücretleri hakkında bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz.