Bölüklü Yaylası Onay

  67800 Pelitli/Devrek/Zonguldak
 

Bölüklü Yaylası

Herhangi bir tesisleşmesi olmadığından dolayı sadece yöre yerlilerinin ve doğal güzelliklerin bulunduğu Bölüklü Yaylası, kamp severler için mükemmel bir alternatif konumunda. Zonguldak’ın Alaplı ilçesi, Gümeli beldesinde bulunan Bölüklü Yaylası’nda kent gürültüsünden uzaklaşabilir, doğasıyla tamamen iç içe olabilirsiniz. Yürüyüş sporu sevenlerin sıklıkla tercih ettiği ağaçlık alanlarda vakit geçirebilir, piknik yapabilir, akarsulara kendinizi kaptırabilir ya da binlerce yıldır yerini koruyan ve köklerini Bölüklü Yaylası’na tamamen salmış olan porsuk ağacına da bir ziyaret gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle aileleriyle beraber kamp yapmayı isteyen kimselerin son dereceği beğeneceği Bölüklü Yaylası’na kendi erzaklarınızla ve kamp çadırınızla gelmeyi unutmayın. Zonguldak’a 80, Alaplı’ya da 35 kilometre uzaklıkta bulunan Bölüklü Yaylası, yayla turizmini seven gezginlerin yeni tercih etmeye başladığı bölgeler arasında.

Yorumlar (7)

Özgür Yıldız

Eğer burada vakit geçiriyorsanız, yürüyerek ulaşması kolay olan 1000 yıllık porsuk ağacını da görebilirsiniz. Google Haritalar üzerinden "1000 Yıllık Porsuk Ağacı" şeklinde aratarak ulaşabilirsiniz.
Avatar
Batı karadenizde doğa harikası bir yer.
Avatar
Yazın kamp baharlarda yürüyüş için ideal yer
Avatar
Dogasi ve havasi cok temiz ve rahat görmeniz gerekir Suyunu içmeden gitmeyin
Avatar
Mükemmel bir doğa. Bir o kadar mükemmel yerel halk. Yolları zaman zaman geçit vermeyebilir. Önceden bilgi alıp gitmekte fayda var. Dışarıdan misafir olarak gelenlerin çöplerini bırakmadan, ortamın doğallığına aykırı davranmadan ziyaret etmelerini ve bu doğanın korunmasını umuyorum.
Avatar
Harika bir yer insanı coğrafyası doğası muhteşem bir gün geçirdik tavsiye edilir çıkmadan önce gümeli belediyesinde aradığınız herşeyi alabilirsiniz
Avatar
Bölüklü Yaylası güzel, hiçbir tesis yok. Havası serin ancak ulaşımı çok güç. Aracınızın çok yüksek olması gerekir. Altını vurabilirsiniz aracınızın. Merkeze 60 km uzaklıkta.

Yorum Ekle

Harita Harita / İletişim

  • adres Adres : 67800 Pelitli/Devrek/Zonguldak
  • telefon Telefon :
  • mail Mail :
  • website Website :

Hata Bildir

Hava durumu Hava Durumu

Zonguldak

Bölüklü Yaylası nerede, nasıl gidilir, kamp yorumları ve ücretleri hakkında bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz.