Bölüklü Yaylası Onay

  67800 Pelitli/Devrek/Zonguldak
 

Bölüklü Yaylası

Herhangi bir tesisleşmesi olmadığından dolayı sadece yöre yerlilerinin ve doğal güzelliklerin bulunduğu Bölüklü Yaylası, kamp severler için mükemmel bir alternatif konumunda. Zonguldak’ın Alaplı ilçesi, Gümeli beldesinde bulunan Bölüklü Yaylası’nda kent gürültüsünden uzaklaşabilir, doğasıyla tamamen iç içe olabilirsiniz. Yürüyüş sporu sevenlerin sıklıkla tercih ettiği ağaçlık alanlarda vakit geçirebilir, piknik yapabilir, akarsulara kendinizi kaptırabilir ya da binlerce yıldır yerini koruyan ve köklerini Bölüklü Yaylası’na tamamen salmış olan porsuk ağacına da bir ziyaret gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle aileleriyle beraber kamp yapmayı isteyen kimselerin son dereceği beğeneceği Bölüklü Yaylası’na kendi erzaklarınızla ve kamp çadırınızla gelmeyi unutmayın. Zonguldak’a 80, Alaplı’ya da 35 kilometre uzaklıkta bulunan Bölüklü Yaylası, yayla turizmini seven gezginlerin yeni tercih etmeye başladığı bölgeler arasında.

Yorumlar (10)

Avatar

fakkaya

Zonguldak çevresindeki en meşhur yayla. Tabi doğu karadeniz yaylaları ile kıyaslamamak lazım. Nispeten küçük ve yükseklik bakimindan zirve konumda değil. Çıkış biraz zaman aliyor. Iki yol var. Yeni yol kısa sürüyor ama zemin zayif. Anıt porsuktan giden yol daha uzun ama durumu daha iyi. Seyir zevki de güzel. Yaylanin ortasindan küçük güzel bir dere akiyor. Dere kenarına kamelyaya ağaç gölgesine yerleşin. Mükemmel.hissettiriyor. çevrede çok ev yok. Olanlar da diş gorünüşleri zayif. Orman köylüleri olduğündan heryerde kütükler var. Yayla.çevresindeki orman örtüsü zengin. Orman banyosu yaparsiniz. Yalniz altyapi anlaminda zayıf. Tuvalet, yeme içme yok. Bunu bilerk gelin.
Avatar

Mehmet

Bölüklü yaylası çok güzel ve 15 dakika uzaklıkta yer alan 4117 yaşındaki porsuk ağacı görülmeye değer...
Avatar

Tural Q

Bölüklü yaylası doğayla iç içe sakin güzel bir yer. Kamp ve piknik için birebir uygun. Yerel halk çok samimi ve yardımsever. Hemen yakınında Gümeli Tabiat parkı mevcut. Gümeli tabiat parkında dünyanın en yaşlı porsuk ağacını göre bilir, ormanda patikalarda yürüyüş yapa bilirisiniz. Tek eksi yönü yollarının bakımsız olması.

Özgür Y

Eğer burada vakit geçiriyorsanız, yürüyerek ulaşması kolay olan 1000 yıllık porsuk ağacını da görebilirsiniz. Google Haritalar üzerinden "1000 Yıllık Porsuk Ağacı" şeklinde aratarak ulaşabilirsiniz.
Avatar

Levent

Batı karadenizde doğa harikası bir yer.
Avatar

Mustafa

Yazın kamp baharlarda yürüyüş için ideal yer
Avatar

Aytekin

Dogasi ve havasi cok temiz ve rahat görmeniz gerekir Suyunu içmeden gitmeyin
Avatar

Altan G

Mükemmel bir doğa. Bir o kadar mükemmel yerel halk. Yolları zaman zaman geçit vermeyebilir. Önceden bilgi alıp gitmekte fayda var. Dışarıdan misafir olarak gelenlerin çöplerini bırakmadan, ortamın doğallığına aykırı davranmadan ziyaret etmelerini ve bu doğanın korunmasını umuyorum.
Avatar

Ertan K

Harika bir yer insanı coğrafyası doğası muhteşem bir gün geçirdik tavsiye edilir çıkmadan önce gümeli belediyesinde aradığınız herşeyi alabilirsiniz
Avatar

Ayse Gü

Bölüklü Yaylası güzel, hiçbir tesis yok. Havası serin ancak ulaşımı çok güç. Aracınızın çok yüksek olması gerekir. Altını vurabilirsiniz aracınızın. Merkeze 60 km uzaklıkta.

Yorum Ekle

Harita Harita / İletişim

  • adres Adres : 67800 Pelitli/Devrek/Zonguldak
  • telefon Telefon :
  • mail Mail :
  • website Website :

Hata Bildir

Hava durumu Hava Durumu

Zonguldak

Bölüklü Yaylası nerede, nasıl gidilir, kamp yorumları ve ücretleri hakkında bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz.