Ballıkayalar Tabiat Parkı Onay

  Tavşanlı, 41400 Gebze/Kocaeli, Türkiye
 

Ballıkayalar Tabiat Parkı

Doğa severlerin, kampçıların ve keyifli bir tatil geçirmek isteyenlerin gözdesi olan Ballıkayalar Tabiat Parkı gezginlerini bekliyor. Kocaeli’nin Gebze ilçesinde bulunan Ballıkayalar Tabiat Parkı Gebze merkeze sadece 10 kilometrelik uzaklıkta bulunuyor. Özellikle ağaçları ve yeşilliği seven turistlerin sıkça tercih ettiği mekân bitki örtüsüyle, bünyesinde bulundurduğu canlılarla ve doğal kayalıklarıyla öne çıkmakta. Kireçtaşı kayalarına sahip olduğu için kaya tırmanışına son derece uygun olan bölgede ayrıca trekking gibi çeşitli spor aktivitelerini de gerçekleştirebilirsiniz. Tuvalet, su, elektrik ve duş gibi temel ihtiyaçları da sunan bölgede isterseniz kendi çadırınızla kamp kurabilir isterseniz de çadır kiralayabilirsiniz. Ballıkayalar Tabiat Parkı, doğayla iç içe olmayı seven ve dağ sporlarına ilgisi olan herkes için biçilmiş kaftan.

Yorumlar (9)

Avatar

Nazli E

Gayet güzel bence dinlenmek piknik yapmak daha tırmanmak gölün su sesini kuş civiltilarini dinlemek çok guzel
Avatar

Arif KU

Suyu oldukça kirlenmiş,kapida odedigimiz 10 TL makbuzsuz ve kimin cebine gittiği belli değil.Yazik??
Avatar

Sütçü R

Korona sonrası biraz kendine gelmiş, İnsan yoğunluğundan bir türlü yeşillenemiyordu. Yürüyüş için tercih edilebilir (Dereboyu). Fotoğraf için güzel kareler yakalanabilir piknik alanı çok büyük değil. 1 yıldızı otopark için kırdım. 20 tl çok fazla 1 yıldızı HELA için kırdım çok yeni yapılmasına karşın çok pis bakımsız.
Avatar

Murat Ş

çok güzel bir yer gidilip gorulmesi gerekir tambi aile yeri toplanip gideceksin mangalınızda yaniniza alacaksiniz aksama kadar keyif yaparsınız tambi kafa dagitmaya yeri kalabalık sehirden uzaklasmak lazım sesiz ve nezih bi ortam çok şüper yer herkeze tavsiye ederim
Avatar

Yelda G

Harika bir yer gidilmeye değer .lütfen cevremizi temiz tutalim.nasil bulmak istiyorsak,oyle birakalim.
Avatar

tezcan

Belediye ye çok teşekkür ediyorum... Biz halkı değnekçilerden kurtardığı için... Akarsu bitme seviyesinde ama doğa tabiat fena değil..
Avatar

Erdem E

Mekan güzel fakat otopark işleten kişilerin acilen denetlenmesi gerekiyor. Böyle bir doğal güzellik içinde geçireceğiniz günü mahvedebilirler.Bu yüzden aracınızı biraz geride yer alan serbest park alanlarına bırakarak bu kişiler ile muhattap olmadan güzel bir gün geçirebilirsiniz.
Avatar

Bulent

Her yer çöp pislik içinde...
Avatar

Gizem D

Haftasonu kamp yapmak için gittik. Öncelikle otopark ücreti 20 tl/gün alınıyor. Günübirlik piknik yapmaya gelenler ortalığı hayli batırıyor. Çöpler ortalıkta birikmiş haldeydi, dün ayrılırken çöp yığını daha da büyümüştü. Tesis tuvaleti daha da içler acısı; ne sabun var ne bir tuvalet kağıdı/selpak. Ayrıca tuvaletlerin kendisi de çok pisti. Yeni yapılmış tuvaletler olmasına rağmen hiç temizlenmediği ortada. Şans eseri piknik kalabalığından izole bir yer bulduk ve çadırlarımızı oraya kurduk. İnsan kalabalığından bir nebze etkilenmedik. Fakat pazar sabahı 6buçukta otomatik olarak ilk gelen piknikçilerle uyanmak zorunda kalıyorsunuz. Masalar bana göre sabitlenmeli, düşüncesiz insanların pek çoğu masaları sürekli bir yerden bir yere taşıyor. Dere içine koyan da görebilirsiniz, peş peşe 3-5 masayı birleştiren de... Yani başkalarını düşünme gibi bir özelliği olmayan insanların toplandığı bir yer, o kısmı bu doğa harikasının talihsizliği olsa gerek. Akan suya rağmen herkes içinde her türlü şeyi yaptığı için su çoğunlukla pis gözüküyor. Girmeyi pek tercih etmedik bu noktada. Sinekler fazlaydı, ancak böcek tarzı bir sorunla karşılaşmadık. Güvenli olması güzel bir husus, fakat gece yarısı kalanlardan bir grup kuru sıkı ile uzun bir süre atış yaptı. Çocuklarla gittiğim için hayli tedirgin oldular, kazara istenmeyen durumlar da yaşanabilirdi ki neyse ki olmadı. Bu tip olayların böyle yerlerde komple yasaklanması ve gerekiyorsa da cezalandırılması gerekiyor. Belediyenin ciddi olarak çalışması gereken bir yer, öncelikle hizmet konusunda ve akabinde de içindeki insanları kontrol etme noktasında.

Yorum Ekle

Harita Harita / İletişim

  • adres Adres : Tavşanlı, 41400 Gebze/Kocaeli, Türkiye
  • telefon Telefon :
  • mail Mail :
  • website Website :

Hata Bildir

Hava durumu Hava Durumu

Kocaeli

Ballıkayalar Tabiat Parkı nerede, nasıl gidilir, kamp yorumları ve ücretleri hakkında bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz.