Ayancık Akgöl Yaylası Onay

  57200 Uzunçay/Boyabat/Sinop, Türkiye
 

Ayancık Akgöl Yaylası

Ayancık Akgöl Yaylası… İşte Karadeniz’in muhteşem yeşili ve tertemiz havası. Sinop ilinin muhteşem dağ köylerinin ve ormanlarının eşliğinde; gözlerinize ve ciğerlerinize bayram ettirmek istiyorsanız Ayancık Akgöl Yaylası’na muhakkak gelmenizi ve görmenizi tavsiye ederiz. Harika manzarası eşliğinde sarıçam ve köknar(göknar) ağaçlarının arasında yavaşça Akgöl Yaylası’na gelirken; karşınıza çıkan yemyeşil Zümrüt Gölü size harika bir görsel şölen sunacak. Yürüyüş yapıp tepeler çıktığınızda ise, bulutlara elinizi uzatıp iç içe bir atmosfer yaşayacaksınız. Kontrollü ve etrafı kirletmeden piknik alanında pikniğinizi yapabilmeniz mümkün. Ayrıca yaylanın kendisi bizzat kamp alanı. Ormanın iç taraflarına kampınızı kurabilir; ayrıca av sezonunda da giderseniz balık tutmanın keyfine varabilirsiniz. Ha! Unutmadan… Şayet kamp kuracaksanız elektrik imkanının bulunmadığını da özellikle hatırlatalım. Hazırlıklı gitmeyi unutmayın!

Yorumlar (9)

Avatar

Hasan P

Çok güzel ailecek gidilecek sessiz sakin
Avatar

Halis E

Muhteşem manzara, el değmemiş göl çevresi görülmeye değer????
Avatar

Fahrett

Muhteşem bir yer yolunuz burdan geçsin mutlakA
Avatar

Murat D

Görsellik hariç hiçbir hizmet yok
Avatar

HİLAL T

Orman işletmeye ait bir bina var gölün yanında.iki tane de kamp yapan vardı.sessiz sakın güzel bir yer
Avatar

orhan t

ÇOKOMELLİ : Telefon çekmiyor. Evet hiçbir hat çekmiyor. Çekmesi için ya geldiğiniz yöne doğru birkaç km ya da İnaltı mağarasına doğru birkaç km gitmek gerekiyor. Kamp için gittik 2 gece kaldık, uyku tulumsuz olmaz donarsınız. Sakin insandan uzak bir yer. Tam kamplık orman içi. Özellikle gece kimseler kalmıyor araba geçmiyor. Biraz yaban hayvancıklari var ama onlar da ekmeğinin peşinde size zararı yok. Yine de önleminizi alın. İşletme vs. yok o nedenle sizi kazıklamaya kalkan kimse bulunmuyor. Yiyecek içeceksiz gelmeyin bakkal market hiçbirşey yok. Çok yakında bir çeşme var, tuvalet ihtiyacını doğada gidermek gerekiyor. Yolu bozuk olduğu için yedek lastik ya da lastik tamir kitiniz bulunsun. Sivri taşlar var benimki patladı tamir kiti ile idare ettik. Göle gelince, ufacık bir şey, göl değil gölcük. Üç beş balık var kendi halinde yüzüyor.
Avatar

suat VA

10 numara 5 yıldız doğa sessizlik huzur ne ararsanız var biraz Yollar bozuk ama katlanılabilir
Avatar

SUNSET

Kesinlikle tabiat harika insan az uzak ve yolu çok iyi olmadığı için gelen az sanırım telefon çekmiyor bilginiz olsun arabam İbiza rahat gidip geldik sizde zorlanmazsiniz sadece yol stabilize alın kamp cadirinizi ve sabdalyenizi oksijenin tadına varın su ve yeme icmeyi yaninizda götürün
Avatar

Hıfzı Ş

Eğer Boyabat tarafından giderseniz Boyabat Ayancık yoluna girin. En son kum ocağına kadar yol asfalt. Oradan sola girip ince taşlı yoldan 5 km ilerledikten sonra göle ulaşıyorsunuz. Etrafında muhteşem güzellikte ağaçlar var. Yüksek rakımın etkisiyle temiz bir hava sizleri bekliyor. Göl üzerinde nilüfer çiçekleri çok güzel duruyor. Göle yakın olarak 7km uzaklıkta İnaltı Mağarası da bulunuyor gezmenizi tavsiye ederim.

Yorum Ekle

Harita Harita / İletişim

  • adres Adres : 57200 Uzunçay/Boyabat/Sinop, Türkiye
  • telefon Telefon :
  • mail Mail :
  • website Website :

Hata Bildir

Hava durumu Hava Durumu

Sinop

Yakınındaki Kamp Alanları


Ayancık Akgöl Yaylası nerede, nasıl gidilir, kamp yorumları ve ücretleri hakkında bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz.