Arapapıştı Kanyonu Onay

  Aydın Bozdoğan kemer Mah, 09764 Bozdoğan kemer mahallesi/Aydın
  0542 305 95 85

Arapapıştı Kanyonu

Arapapıştı Kanyonu...Kabul edin, ismini duyunca şok oldunuz değil mi? İsmin kaynağı yedinci yüzyıl, yani Bizans döneminden geliyor. Arapların görünce şaşırıp kalmalarından dolayı bu ismi almış ve günümüze kadar hiç değişmemiş. Ama görünce gerçekten şaşırmamak elde değil. Siz de gördüğünüz ve gezdiğiniz zaman çok şaşıracaksınız. Aydın’da bulunan Arapapıştı Kanyonu 2017 yılında turizme açıldı ve o zamandan beri hem yerli hem de yabancı turistlerin gözdesi oldu. Kemer barajı üzerinde yer alan kanyonda 2 saatlik tekne turları yapabilmeniz mümkün. Kanyonun daracık alanlarından geçenler için eşsiz manzarayı fotoğraflama imkanı var. Kanyonun çevresi taşlık olduğu için kamp yapma imkanı sınırlı olsada, kanyona kuş bakışı bakabileceğiniz tepe noktalara çadır kurabilmeniz mümkün.

Yorumlar (9)

Avatar

Büşra P

Kanyon çok güzel. Seyir tepesinden manzara çok güzel görünüyor. Yolun son bir iki kmsi toprak. Onun haricinde yol fena değil. Yalnız kayalıklarda fotoğraf çekilmek çok korkutucu. Yükseklik korkusu olanlar için felaket olabilir. Çok dikkatli olmak gerek. Küçük çocuklu aileler çok dikkatli olmalı. Tekne turlarının kalktığı iskele ile arasında 50 dklık virajlı bir yol var. Tekne turu için hava durumu dikkate alınmalı. Biz turu yapamadan dönmek zorunda kaldık aşırı yağmur ve dolu yağdı. Yine de biz çok memnun kaldık, görülmesi gereken bir yer.
Avatar

MURAT B

Yer çok güzel,ancak organizasyon eksikliği var.Bugun önceden randevu almamıza ve iskeleye gittiğimizde yağmur nedeniyle tekne gezintinin iptali bizi üzdü. En azından haber verilmeliydi.170km gitmezdik.Onun dışında güzel bir yer.
Avatar

Fatmee

Karacasu istikametinden gittik. Navigasyon yerine baraj bağlantı yolundan gidince 15 km kısaltıyor yolu. Haziran ayında gitmiştik 2020 de. Su seviyesi normaldi tekne turuna katıldık. Çok keyifli idi. Kral mezarına kadar ulaştık su seviyesi uygun olduğu için. Park yeri mevcut. Gidilmesi gereken bir yer. Bu yıl çok az yağmur yağdığı için tekne turları var mı bilmiyorum.
Avatar

Serkan

her yere o kadar uzak ama bir o kadar da güzel manzarası var ki. tanıtımı ve reklamı yapılması ulaşımın, yolların yapılması ve tabelaların arttırılması gerekiyor. turizme büyük fayda sağlar. ülkemizin güzelliklerinin tanıtılması gerekiyor tabi aynı zamanda korunması.
Avatar

selim a

Aydın ilinin Bozdoğan ilçesinde bulunuyor, Her açısından bu kanyona bakma fırsatım oldu ve her açıdan da muhteşem manzara... Kanyon kemer barajına bağlanır, Kanyon çevresinde restoranlar mevcut ailece yemek keyfi yapabilir siniz, Kanyon içerisinde tekne turuna katılabilirsiniz, Tabi fazla bilgi veremeyeceğim, Gelip bu güzelliği görmelisiniz...
Avatar

ömer bo

27 Eylülde gitmiştik aydın köşk üzerinden 1saat 40 dk Bozdoğandan sonra baya bi rampa çıkıyorsunuz kanyona yaklaşırken yolun kısa bi kısmı toprak yol giriş ücreti var 5 TL .Çoğu kısmı yapım aşamasında ama çay içilecek bi yer var. Eylül ayı olması itibarı ile kanyon kurumuştu barajında suyu baya bi çekilmişti biraz hayal kırıklığına uğradık. Kanyonu izleme giden herkes çok dikkat etmeli kayalıklardan aşağısı çok yüksek sadece uyarı yazıları var ve kayalarda aşağıyı izlemek için korumalık falan yok!!!!
Avatar

seda gü

Su neredeyse tamamen çekilmişti tanıtımda gösterilen fotoğraflarla asla alakası yok. Aydın merkezden gitmeme rağmen gittiğim yola harcadığım zaman üzüldüm.
Avatar

cocukla

Burada bir baraj gölü bulunuyor. Aydın Büyüksehir Belediyesi tarafinfan Tekne turları düzenleniyor. Bu turda kaya mezarları ve harika manzaralar sizi bekliyor. Su debisi düştüğünde tekne turları iptal edilebiliyormus. Instagram sayfam @cocuklada_gezilir
Avatar

Nur Sök

Gelirken neden geldik, giderken iyi ki geldik dediğim bir yer oldu:) İhtiyacınıza yarayacak bilgileri paylaşayım sizlerle, çünkü kimse bunları yazmamış, biz de bu nedenle zorlandık açıkçası. Öncelikle biz kamp yapmak için tercih ettik kanyonu. Arapapisti kanyonu yazınca navigasyon sizi iskeleye götürüyor, biz de öyle yaptık, yorumlarda boş alanlara çadır atabilirsiniz demişler ama biz öyle bir yer göremedik. Bir kere gölün kenarına inemiyorsunuz, diyelim ki yol bulup indiniz oldukça çorak, ağaç falan yok. İskeleden belki kamp yapanlar ileridedir ümidiyle devam ettik ancak kimseyi göremedik, çam ağaçları var evet ama yerleşim yerlerine çok yakınlar veya manzaraya sahip değiller, velhasıl burada umduğumuzu bulamadık diyerek seyir terasında şansımızı demeyelim dedik. İskele ile seyir terası arası yol 1 saat, hatta yolun sonlarına doğru toprak yoldan gidiyorsunuz, biraz sıkıntılı. Umarım orda kamp yapan birilerini buluruz dedik, ama yine kimse yoktu. İyi ki de öyleymiş. Belediye o alana çardak kurup bungalov evler yapmış, ancak evlere su ve elektrik gelmediğinden kullanıma açılmamış. Yine belediyeye ait tuvalet (ücreti 2 TL) ve su-çay-gozleme gibi ihtiyaçlarınızı alabileceğiniz bir büfesi var. Akşam 9-10 gibi kapanıyor. İnsanlar o cardaklarda piknik falan yapıyor, herhangi bir ücreti yok. Çok da iyi ve yardımcı olmaya çalışan bir görevli mevcut. Biz de insanlar gidince cadirimizi cardaklardan birine kurduk. İyiki geldik dediğimiz kısım da başlamış oldu. Gece bir biz bir de dolunay vardı:) Manzara muhteşem, etrafta cırcır böceği harici ses yok, kanyon ayaklarınızın altında. Biz tekne turuna katılmadık, bu mevsimde sular çekildiğinden tekne her yere giremiyormuş, ama yine de turlar yapılıyor.

Yorum Ekle

Harita Harita / İletişim

  • adres Adres : Aydın Bozdoğan kemer Mah, 09764 Bozdoğan kemer mahallesi/Aydın
  • telefon Telefon : 0542 305 95 85
  • mail Mail :
  • website Website :

Hata Bildir

Hava durumu Hava Durumu

Aydın

Arapapıştı Kanyonu nerede, nasıl gidilir, kamp yorumları ve ücretleri hakkında bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz.