Aladağlar Milli Parkı Onay

  51660 Demirkazık/Çamardı/Niğde, Türkiye
  (0312) 207 50 00

Aladağlar Milli Parkı

Aladağlar Milli Parkı Niğde il sınırları içerisinde yer almaktadır. Eğer kap planınız ve boş zamanınız varsa muhakkak vakit geçirin derim. Aladağlar’da çadırınız varsa kampınızı kurmanız mümkün. O kadar yükü sırtınızda taşıyabilme gücüne sahipseniz, yürüyüş yapmanızı size tavsiye ederiz. Yürüyüş yapacağınız alanları bitirmek için uzun bir zaman ayırmalısınız. Milli park açıkçası dağa tırmanmak isteyenler için son derece eşsiz güzellikler sunuyor. Eğer yeşilin tonlarını hissedeceğiniz yaylaları, şelaleleri, akarsuları, farklı renkte ve türde bitki çeşitlerini içinize çekmek isterseniz Aladağlar Milli Parkı tam da size göre. Uzun süreli bir macera arıyorsanız, bu atmosferi yalnız yaşamamanızı tavsiye ederiz. Zira bu kadar uzun yolu tek başınıza kat ederken canınız sıkılabilir.

Yorumlar (10)

Avatar

rabia o

Çam ormanlarıyla çevrili dağları,yol boyu sizi takip eden deresi,şelaleriyle muhteşem. Yöre halkı elinde bulunan güzelliklerin yeterince farkında değil. Mutlaka görülmeli, elif şelalesinin önündeki çınar ağacının önünden akan buz gibi suyundan içilmeli...
Avatar

Ömer KÜ

Çok güzel manzaraları var, gezilecek çok yerleri var. En başta Kapuzbaşı şelalesi. Yahyalı dan Kapuzbaşı şelalesine giderken 3 adet sağa milli parka giriş var. İlki Aladağlar milli parkı, ikincisi Çamlıca köyü girişi, üçüncüsü ise Kapuzbaşı şelalesi girişi şeklinde geçer. 3 yoldanda Kapuzbaşına gidilmesini tavsiye ederim. Yol üzerinde çok güzel manzaralar var.
Avatar

murat a

Toros sıradağlarının en yüksek zirvelerine sahip olan Aladağlar jeolojik olarak ülkemizin en ilginç yerlerinden biridir. Buzul Gölleri ve Kapuzbaşı Şelaleleri görülmeye değer yerlerdir.Milli parkın düşük rakımlı kesimlerinde kızılçam, karaçam ve göknar toplulukları bulunmaktadır. Ağaç sınırının üzerinde ise kayalar arasında yetişen otsu bitkilerin çoğu gösterişli çiçeklere sahiptir. Gece gündüz ısı farkının 30 dereceyi aştığı bu alanlarda böylesine güzelliklerle karşılaşmak gerçekten şaşırtıcıdır.
Avatar

hüseyin

Harika.gezmeyi tavsiye ederim.
Avatar

Burak Y

havası manzarası mükemmel tam kafa dinlemelik yer
Avatar

Mustafa

Gezilmesi güzel cennet köşesi
Avatar

Selman

Mükemmel. Bı yer
Avatar

Fahri D

Herkesin Gelip Görmesi Gereken Bir Yer..
Avatar

Ergün Ş

Kamp, tırmanış, gezi, doğa, yürüyüş, Zirve, hepsi bir arada ...
Avatar

MM İİ

Doğada az bozulup kalan yerlerden

Yorum Ekle

Harita Harita / İletişim

  • adres Adres : 51660 Demirkazık/Çamardı/Niğde, Türkiye
  • telefon Telefon : (0312) 207 50 00
  • mail Mail :
  • website Website :

Hata Bildir

Hava durumu Hava Durumu

Kayseri

Aladağlar Milli Parkı nerede, nasıl gidilir, kamp yorumları ve ücretleri hakkında bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz.