Adrasan Korsan Koyu Onay

  Adrasan, Deniz Cd., Kumluca/Antalya
 

Adrasan Korsan Koyu

Adrasan Korsan Koyu, Antalya’da bulunan ve eşsiz deniz manzarası ile kamp yapmak isteyenlerin vazgeçemeyecekleri bir yer. Öncelikle, toprak virajlı yollardan vardığınız Adrasan Korsan Koyu’na gidebilmek için; aracınızı park edip 150 metre kadar yürüyüş yapmanız gerekiyor. Koyun denize girişinin dar ve taşlık olduğunu belirtelim. Bu yüzden yürürken dikkat etmenizde fayda var. Yer yer burada kamp yapmak yasaktır şeklinde yazılarla karşılaşıyorsunuz. Ancak hemen moraliniz bozulmasın. Etraf ise tam doğaseverlerin istediği ve arzuladığı türden. Muhteşem orman, oturak alanları ile uzun süreli kalabileceğiniz bir yer. Kamp yapmak isteyenler için ise pek çok ücretli kamp alanının olduğunu hatırlatalım. Doğa sporlarını sevenler için ise orman içerisinde daldığınızda uzun süre çıkamayacağınızı söyleyebiliriz.

Adrasan Korsan Koyu Özellikleri

Yorumlar (9)

Avatar

Zubeyir

Manzarası en güzel koylardan. Özellikle gün batımında. Bir noktaya kadar araç ile gelip. 100 metre yürümelisiniz. Duş ve çeşme mevcut.
Avatar

Sultan

Deniz güzel temiz ama çevre temizliği hiç yok her taraf izmarit dolu mangal külleri banklar küflenmiş ve bazı oturak yerleri sökülüp mangallık yakılmış belediye hiç bakmamış yazık güzelim koy atıl bir şekilde kenara bırakılmış gibi.. üzücü, ayrıca balon balıkları her yerde ve kocaman olmuş buna da bir çözüm üretilmeli
Avatar

Mustafa

Kapanma süresince daha sakin, araç girişinin engellenmesi iyi olmuş.
Avatar

Çağla k

Koya arazi yoluyla ulaşılıyor, biraz bozuk olsa da yolun durumu çok problem yaratmıyor. Koyun manzarası, atmosferi harika. Sahil kum değil çakıltaşı. Yine de temiz deniz suyunda vakit geçirmek keyifli. Bunu yanında koydan ormanın içine uzanan patikalar var, yürüyüş için de gelinebilecek güzel bir nokta. Kamp yapmanın yasak olduğu bir bölge ancak kamp atan bir iki kişiyle karşılaşabilirsiniz. (Jandarmalar günlük uğruyorlar)
Avatar

gülsere

Yollar biraz bozuk 6 km patika yol gideceksiniz. Giriş ücretsiz. Kamp yasak ama kamp ve piknik yapılabiliyor. İşletmeler korsan koyuna saptıktan hemen sonra bariyer zincirle kapatmışlar. Yazın geldiğimde yoktu. Aracınızı yukarı park edip aşağıya 3 dk yürümeniz gerekiyor.
Avatar

Seyyah-

Saklı cennet.... Ama insan ayak izi tüm çöpünü bırakmış.. El atmak lazım bir an önce....
Avatar

mehmet

Çok güzel bir yer ancak yaz sezonu ve haftasonu uzak durun çok kalabalık oluyor. Ekim kasım en güzel zamanı bence. Çeşme var. Yetersiz olsa da tuvalet imkanı var. Artık girişe zincir çekilmiş çok pis ve kalabalik olmus. Bravo instagram buranın da a.koydun
Avatar

Koray D

Fazla konfor aramıyorsanız ücretsiz çadır atabileceğiniz harika bir yer. Üstelik duş tuvalet ve çeşme de var. Arabayla gitmeniz şart. Arabayı koydan 100 metre kadar yukarda yol kenarına ya da süresiz park için 15 lira ödeyerek otoparka park edebilirsiniz Koya girdiğinizde çadır alanları doluysa sağlı sollu ilerleyip tenha yerler bulabiliyorsunuz. Hafta sonları çok fazla piknikçi olabiliyor, hafta içini tercih etmenizi tavsiye ederim. Hemen yakınında gecelik 80-100 liraya campingler de var. Daha konforlu, kahvaltılı falan bir kamp istiyorsanız onları da tercih edebilirsiniz.
Avatar

gamze a

Korsan koyunda dün gece korsan kamping sahibi Kenan gece gelip bütün çadırlara saldırdı jandarmanın bizi gecenin bı köründe göndermesini istemedik müsade edildiği halde jandarmalari da hiçe sayarak bize saldırıda bulundu ve olayı biz jandarmaya ilettigimzde sağolsun onlarda ilgisiz oldular 2 saat sonra geldiler Kenan korsan kamping sahibi adamlarını toplayıp aynı zamanda üzerimize yürümeye devam etti ve uzlaşma olmadı günü birlik gidin ama o kampın bulunduğu yere gitmeyin kampiciya saygısı olmayan bir işletme..

Yorum Ekle

Harita Harita / İletişim

  • adres Adres : Adrasan, Deniz Cd., Kumluca/Antalya
  • telefon Telefon :
  • mail Mail :
  • website Website :

Hata Bildir

Hava durumu Hava Durumu

Antalya

Adrasan Korsan Koyu nerede, nasıl gidilir, kamp yorumları ve ücretleri hakkında bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz.