Acarlar Longoz Ormanı Onay

  Denizköy, 54500 Karasu/Sakarya
  0541 686 14 77

Acarlar Longoz Ormanı

Acarlar Longoz Ormanı, şehir hayatının keşmekeşinden uzaklaşmak isteyenler için harika bir ortam sunuyor. İstanbul’dan sadece 2.5 saat uzaklıkta Sakarya’da bulunan bu mekan özellikle kısa süreli serüven arayanlar için ideal. Tabi daha fazla kalmak; yine sizin elinizde. Uzun süreli konaklayıp, güzel bir kamp yapmak istiyorsanız; Sakarya Longoz Ormanı’nı tavsiye edebiliriz. Ancak buradaki yürüyüş alanının biraz kısıtlı olduğunu hatırlatalım. Suyun etrafını çevreleyen 750 metrelik bir yürüyüş parkurundan sıkılmayacaksınız; yüzen ağaçları ve gür bitki örtüsü ile doğa severler için mükemmel bir atmosfer. Öyleyse durmak yok. Alın çadırlarınızı. Gelin Sakarya’ya. Bu harika atmosferin, doğayla baş başa tadını çıkarıp; birkaç gece kamp yapmaya ne dersiniz?

Acarlar Longoz Ormanı Özellikleri

Yorumlar (5)

Avatar

Alaatti

Arkadaşlar merhaba, bizim insanımız diyerek başlıycam bu doğal güzelliğe sahip çıkmak bu kadar zor mu, ben hep doğal güzellikleri görmek için oraya giden insanların; doğaya saygı gösteren insanlar olduğunu düşünürdüm ama bizim ülkemizde malesef bu böyle değil. İstanbul’dan çıktım bir dünya yol gittim çok güzel bir doğa harikası longozun içinde yetişmiş birbirinden güzel nilüferler longozun hemen kıyısında tabiat parkını Rahat gezebilmeniz için yapılmış tahta yürüyüş parkurları ve Kamelyalar her şey çok güzel ama Çekirdek kabukları ama çöpler inanın insanı tiksindiriyor. Keza tabiat Parkı’nın otopark alanı yine aynı şekilde abuk subuk yapılar çarpık çarpık büfeler İnsana önce ben nereye geldim dedirttiriyor. Dünyada sayısının çok az olduğunu bildiğim longoz ormanlarını daha önce görmediyseniz yine de görmek için güzel bir yer. Gölün içersinde size motorlu sandalla tur yaptırıyorlar eğer tur anlaşmanızı yaparken sadece sizin ailenizi gezdirecek şekilde bir plan yaparsanız daha iyi eğer toplumla birlikte hareket ederseniz sandala çok fazla insan alıyorlar sandal batacak gibi insanı çok korkutuyor keyif falan hepsi bir anda yalan oluyor dikkat edin çok tehlikeli.
Avatar

Sezgin

Giriş kısmındaki ufak dinlenme alanı ve tesis dışında yaklaşık 500-1000 metre tahta bir yürüyüş yolu dışında etrafı çok da fazla görebileceğiniz bir yer değil, koruma maksatlı kapatılmış anladığım kadarıyla. İyi olmuş mu kapatılması? kesinlikle EVET, bu kısıtlı halinde bile yiyecek, içecek çöplerinin çok olması açıldığında ne hale getirileceğine işaret. Bu yüzden gezilecek alanın kısıtlı tutulması çok yerinde bir hareket olmuş. Tabi kısıtlı alan haliyle gezmeye de çok olanak sağlamıyor, birde buranın mevsimi kesinlikle sonbahar. Bu mevsime özgü renkleri en iyi görebileceğiniz zaman. Eğer bir gezi planınız yoksa burası tek başına sizi mutlu edecek bir yer değil, çok kısa sürüyor bilginize... Diğer yazılarım için Hayat40tansonra.blogspot.com u adresini ziyaret edebilirsiniz
Avatar

Kamuran

Çok keyifli bir yer mangal ve çay keyfi harika yeşillik çok güzel
Avatar

Halil Ü

Ben abartılan bir yer olduğunu düşünüyorum. Gitmeden önce büyük bir tabiat parkı gibi hayal etmiştim ve o yüzden beklentim yüksekti. Beklentilerimi karşılamadı. Fotoğrafları biraz aldatıcı olabiliyor. Yeşillik ve su gayet hoş fakat böyle bir alanda m²ye birkaç insanın düşmesi rahatsızlık verici. Ben böyle bir yerde huzur ve ferahlık isterdim. Daracık yürüme yolunda bazen insanlar yolu kapatıp fotoğraf çekme keyfini yaşayabiliyor. Kalabalıktan kaçıp kafa dinlemeye gelme niyetine uygun değil. On dakikada gezip fotoğrafınızı çekip çıkın gidin bence işletmesi de epey vasat.
Avatar

turan ç

Bu ikinci gidişim ve ikisi de hüsran. İlkinde kapıda durup para toplayan kişi sebebi ile kapıdan döndüm. İkincisinde belki durum değişmiştir diye 1 sene sonra ailece gitmek istedik. Öncelikle iki ayrı otopark var biri pansiyon yanı. 5tl ücret oduyorsun ödemeyi alan kişi sakin içerde para ödemenin halka açık bir yer vs diyerek yönlenduriuor. Neyse girişe geliyorsun bu kez bir kişi daha 10 tl ücret talep ediyor. Ben makbuz kesiyorum ve vergimi ödüyorum gibi bir savunma ile azararlar casına birde. Baskabir ödeme varmı diyorsun yok deniyor. Sonrasında kamelyalara oturuyorsun tam sofrayı hazırlıyor birde bakıyorsun bir başkası ne maske nede sosyal mesafe kamelya ücreti diyor ve tamamen moral bozukluğu ile hiçbirşey yapamadan kalkmak zorunda kalıyorsun.işletme sahibi geliyor alakasız bir savunma yapıyor.. Önerim gitmeye değmez izmitten okadar yok gidildikten sonra poyrazlar golüne gidin giriş ücreti 21 Tl hiç olmazsa ücret için başımızda kimse beklemez ve dilediğiniz gibi doğa ile iç içe huzurlu bir gün geçirirsiniz. 40 km daha yol yaptım ve oraya gittim ben.

Yorum Ekle

Harita Harita / İletişim

  • adres Adres : Denizköy, 54500 Karasu/Sakarya
  • telefon Telefon : 0541 686 14 77
  • mail Mail :
  • website Website : http://www.karasu.com.tr/

Hata Bildir

Hava durumu Hava Durumu

Sakarya

Acarlar Longoz Ormanı nerede, nasıl gidilir, kamp yorumları ve ücretleri hakkında bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz.