Hatila Vadisi Milli Parkı Onay

  Çarşı, Kadir Halvaşi Sk. No:8, 08000 Taşlıca/Artvin Merkez/Artvin
 

Hatila Vadisi Milli Parkı

Milli park statüsünden dolayı oldukça iyi korunmuş bir doğal yaşam alanı ve çok kişi tarafından keşfedilmemiş kamp alanı olan Hatila Vadisi, yeşil ve mavi ile çevrelenmiş bir şekilde tatil yapmak isteyenlerin yeni favorisi olmaya aday. 1994 yılında koruma altına alınan Hatila Vadisi Milli Parkı, yemyeşil bitki örtüsü ile sizi kendine hayran bırakacak.Hatila Vadisi Milli Parkı’nın ziyaretçilerine sunduğu güzelliklerden bir tanesi de Hatila Vadisi Cam Terası. Cam teras, buraya gelen tüm misafirlerin mutlaka ziyaret etmesi ve güzel atmosferi, mükemmel manzarası deneyimlenmesi gereken bir yer. Hatila Vadisi Cam Terası, en güzel anılarınız arasında yer edinebilir.


Hatila Vadisi Milli Parkı’nda çadır alanı kiralamanın fiyatı, sezona göre değişmekle beraber ortalama 15 lira civarındadır. Çadır kurmak istemezseniz bungalov evlerde veya karavanınız varsa karavanınız ile konaklama imkanınız da bulunuyor.

Hatila Vadisi Milli Parkı Özellikleri

Yorumlar (8)

Avatar
Artvin merkeze 13-14 km uzaklıkta muhteşem bir vadide yer alıyor. Muhteşem bir manzarası var. Yolları asfalt ancak dar ve virajlı. Bu tarihlerde otomobille girişte 15 TL’lik ücret alınmaktadır. Cam terasın camları çizilmiş, 2016 yılında gittiğimde çok pırıl pırıldı. Gitmenizi tavsiye ederim. Yakınında bulunan restorantta yiyecek ve içecekler de bulunuyor.
Avatar
Yolu dar ve virajlı. Milli park girişi Artvin’e 7 km. Giriş ücreti araç için 15 lira. Cam teras girişten 5 km sonra. Cam terasın büyüklüğü biraz hayal kırıklığı. Ama Karadeniz’in her yerinde olduğu gibi manzara harika. Cam terasta cafe var. Fiyatlar makul. 2 çay, 2 adet 2 top dondurma 23 lira.
Avatar
Güzel Bir Vadi
Avatar
Bir de önemli merkezi yerlerde telefon çekse on numara 5 yıldız olacak.
Avatar
Manzarası çok Güzel vadiye giderken vardığınızda seyir terası var yol üzerinde cam üzerinde resim çekilebilirsiniz başka bı aktivite yok yol dar ama kötü değil gece gitmeyin
Avatar
Yol olarak fazla iyi değil ama yinede güzel. Yolları dar ve virajlı kendi aracınızla giderken yavaş yavaş dikkatli şekilde gidip camları açıp o doğanın kokusunu içinize çekebilirsiniz. Yollarda dikkatli olmakta fayda var bazı yerlerde tek araç zor geçiyor. Şuan özel araç için 13? giriş ücreti alıyorlar. Ücreti ödedikten sonra biraz daha gidiyorsunuz ve sonrasında sağ tarafınızda cam teras kalıyor. Bırakılan galoşları giymenizi istiyorlar. Cam terasda aşağısı farklı karşısındaki dağ daha bir ayrı o eşsiz manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Daha sonra dilerseniz yan tarafında bulunan cafede yine manzaraya karşı çay veya kahvenizi yudumlayıp bol bol fotoğraf çekebilirsiniz...
Avatar
Daga fazla özenli olunabilir.. özellikle dere yatağına kismi için.. ve o civarda temizlik kötüydü.. o ucreti alıyorsun ya o çöpü de toplamalisin. Yoksa cok güzeldi.. yolu cok yordu beni ama değer.. cok güzeldi..
Avatar
muhteşem bi manzara fakat yolları dar korkutucu, Giriş 13 tl , girişte WC Mescid ve Çardak mevcut, merkezden girişe kadar 8 km girişten sonra 5 km mesafede cam teras , yakınında bi işletme var çay içebilirsiniz , cam terasın camları hep çizilmiş aşağısından akan nehir tam gözükmüyor..

Yorum Ekle

Harita Harita / İletişim

  • adres Adres : Çarşı, Kadir Halvaşi Sk. No:8, 08000 Taşlıca/Artvin Merkez/Artvin
  • telefon Telefon :
  • mail Mail :
  • website Website : http://hattilavadisi.tabiat.gov.tr

Hata Bildir

Hava durumu Hava Durumu

Artvin

Hatila Vadisi Milli Parkı nerede, nasıl gidilir, kamp yorumları ve ücretleri hakkında bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz.