Seferihisar Kamp Alanı

Spontane çıktığımız Seferihisar yolculuğumuzda yine kamp alanı arayışına başladık. Havası sıcak, denizi de bir o kadar soğuk Seferihisar’da bir çok kamp kurulacak yer mevcut. Fakat keyfimize düşkün olduğumuz için manzarası güzel, gölgesi bol ve denizi cam gibi bir yer bulmak için dolandık durduk. Sonunda tam aklımızdaki yere uygun bir koy bulduk ve 2 gün konaklamak için düzenimizi kurmaya başladık. Seferihisar kamp alanı arayışına düşen dostlarımıza hemen bu yer hakkında bilgilerimizi vermeye başlayalım.

Seferihisar Kamp Alanı Deniz

Bizden önce epey gelen olmuştur bu koya, ilk keşfeden biz değiliz yani. Hatta burayı beğenen ve ismini veren birileri bile olmuş. Koyun adı mükemmel.”Çakal Koyu”… Gerçekten de çakal koyu. Böyle sote, böyle güzel bir koy olamaz. Çam ağacının altına attık çadırı, yanına masamızı koyduk, rejisör koltuklarımızı da açtık, değmeyin keyfimize. Sağı solu kayalık. Yani siz çadırınızı koyduğunuzda sizi rahatsız eden kimse olmaz. İnişi biraz zorlu. Dağ keçisi gidi olduğumuzdan bu sıkıntıyı yaşamadık. Ama küçük çocukla ya da yaşını başını almış emekli arkadaşlarla gitmek biraz zorlayabilir.

Çakal Koyu

Arabamızı hemen koyun üstünde bulunan yolun kenarına kimseye rahatsızlık vermeden park ettik. Acil bir durumda hemen atlayıp gidebiliriz. Çoğu zaman bu taktiği uygularız. Neyse bu dipnottan sonra gelelim kamp alanımızın imkanlarına;

Seferihisar Kamp Alanıdaki İmkanlarınız

  • Kampımızın 20 metre yanında, denize bakarken sağ tarafında bir beach club var. (çok severiz sormayın.) Ama olması iyi olmuş, çünkü sanki oradanmış gibi girip duşunuzu ve tuvalet ihtiyacınızı görebilirsiniz. Yani Duş + WC tamam.
  • Yeme – içme tamamen kendinize kalmış. Alışverişinizi yapıp kalacak gün kadar stoklarsanız, hiç bir yere kıpırdamadan karnınızı doyurabilirsiniz. Ama ben uğramam derseniz (ki bu kampçılığa aykırı bi söylem olur) 50-100 metre çapında kafe ve restoranlar mevcut.

Yanımızda Neler Aldık?

  • Her zamanki gibi gökyüzü mavisi çadırımız,
  • 2 günlük gıda
  • İçeceklerimizi ve bozulabilecek yemekleri soğuk tutmak için taşınabilir buzluk
  • Masa, sandalye, sağlık ekipmanları vs. (Artık detaylara girmiyorum. Zaten bu işte tecrübelendiniz.)
  • Eksik kalan bir şey olmasın diye Kamp Ekipmanları yazımızdan listenizi kontrol edebilirsiniz.

Seferihisar Kamp Alanı Nerede? (Çakal Koy)

 

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir