Kaynaklar Kamp Alanı

İzmir’in Buca ilçesine bağlı Kaynaklar köyünde yer alan bu alan, kampçıların, doğa yürüyüşü severlerin ve kaya tırmanışı yapanların uğrak yeri olmuştur. Ulaşımı oldukça rahat ve diğer kamp alanlarına nazaran daha kısa sürede gidilen Kaynaklar kamp alanı, bahar aylarında talep oldukça fazladır.

Kaynaklar Kamp Alanına Ulaşım

Eğer İzmir dışında iseniz, ilk olarak İzmir ‘e gelmeniz gerekiyor tabiki. Daha sonra İZBAN ve otobüs gibi iki alternatif ile Buca ‘nın bilinen meydanı Üçkuyular ‘a geliyorsunuz. Bu meydandan da Kaynaklar köyüne giden dolmuşlara biniyorsunuz ve 45 dk sonra köye varıyorsunuz. Dolmuşlar sezona göre her yarım saatte ve bir saatte bir kalkıyor.

Kaynaklar Kamp Alanı

Bölge olarak ikiden fazla kamp alanı bulunmaktadır. Bunlardan birincisi, Kaynaklar köy meydanından yürüyüş ile 30-45 dakika sürmektedir. Kamp alanları ücretsizdir. Aşağıdaki resimde belirttiğim üzere;

Kamp alanı -1 ‘de kamp yapmak istiyorsanız, köy meydanına yakınlığı, acil durumlarda kısa sürede ulaşabileceğiniz bir yer olması gibi avantajları var. Ama özellikle havanın güzel olduğu dönemlerde gölgelik yer bulmak sizin için zorlaşacaktır.

Kaynaklar Kamp Alanı

Eğer kamp alanı – 2 ‘ye kamp kurmayı tercih ederseniz, işte sizi kısa bir macera bekliyor. kamp 1 ‘e göre en az 1 saat ve eğimli bir zeminde yol almanız gerekecek. Bizim tercihimiz bu alandan yana oldu. Tüm yorgunluğumuza ve ufak tefek adrenalin dolu dakikalara değdi diyebiliriz. Çünkü kamp alnına varmadan, dik bir kayalıktan zirveye ulaşılması gerekiyor. Hem gün batımı, hem de dün doğumu gerçekten çok mükemmel. Aşağıda kamp alanı ikiye ait resimlerimizden bazılarını görebilirsiniz.

Kaynaklar Kamp Alanı Yeme – İçme

Köy meydanında aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. İsterseniz buradan erzak alıp kamp alnından kampınız bitinceye kadar inmeyebilir, isterseniz de yarım saatlik bir yürüyüşle öğünlerinizi köyde tamamlayıp tekrar kamp alanına gelebilirsiniz.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir