Kaş Kamp Alanı

Akdeniz’in gözbebeği Kaş… Bugün Kaş kamp alanı için seçimimizi “Kaş Camping” den yana kullandık. Bu defa spontane değil, planlı programlı, tavsiye üzerine (hatta tavsiyeyi yapan arkadaşlarımızla birlikte) buraya geldik. Antal’ya il merkezine 189 kilometre uzaklıkta olan Kaş ilçesi, doğal güzelliği, mükemmel denizi ve biraz sıcak – nemli havasıyla adeta bir cennet. Biz Antalya üzerinden değil, İzmir üzerinden buraya geldik. yaklaşık durması kalkmasıyla 5 – 5,5 saati buldu yolculuğumuz. Ardından Kaş Kamp alanına vardık.

Kaş camping konum olarak Kaş’taki en iyi yer diyebilirim. Girişi hafif bir yamacın tepesinde, kamp ve karavan alanları ise yamaçtan aşağıya doğru sıralanmakta. Yükünüzü indirip kayıt işlemlerinizi tamamladığınızda, size bir harita veriliyor. Bu harita kamp planı için hazırlanmış. Nerede kamp kurulacağı, hangi alanların çadır, hangi alanların karavan ve hangi alanların bungolov olduğu bu haritada görsel olarak numaralandırılmış. İlk olarak elinize haritayı alıp alanı turluyorsunuz. Boş ve hoşunuza giden bir yer bulursanız, tekrar girişe gelip numaranıza kaydınız yapılıyor. Eşyalarınız fazla ise kamp alanına kadar taşıma zahmetinde bulunmuyorsunuz. Üç tekerlekli elektrikli motor ile arkadaşlar size kurulacağınız yere kadar eşlik ediyor. Çadırınızı kurduktan sonra bu güzel koyun keyfini çıkarabilirsiniz.

Kaş Kamp Alanı

Haftaiçi de olmak üzere Kaş camping çok fazla talep görmekte. Bu nedenle ne kadar erken gelirseniz yer bulma şansınız bir o kadar yüksek olacaktır. Gölge alanlar sınırlı sayıda ve genellikle dolu oluyor. Fakat ilk gününüzü geçirdikten sonra kısa bir yürüyüşle boşalan yerleri kontrol edip yer değişikliği yapabilirsiniz. Akşamları hava sıcaklığı terletmiyor. Uykunuzu çok rahat alabiliyorsunuz. Hafif esinti de oluyor. Güneşli bir alana kamp kurduysanız sabah 7 – 7:30 ‘a kadar rahatlıkla uyuyabilirsiniz.

Kaş Kamp Alanındaki İmkanlar

 • Giriş ücreti çadır başı alınmakta. Ücreti günlük 55 TL.
 • Bu ücreti verdiğinizde aşağıdaki imkanlar size ücretsiz olarak sunuluyor.
  • Sıcak – soğuk su
  • Duş , WC
  • Elektrik
  • Şezlong, şemsiye
  • İnternet
  • Buzdolabı ve çamaşır makinası
  • Deniz
 • Kafeteryada (ev yemekleri, fast food, alkollü alkolsüz içecekler) ücreti karşılığında tüketebilirsiniz. Fiyatlar dışarıya kıyasla 2-3 lira yüksek. Örneğin 50’lik şişe bira 17 TL. Ayrıca burada oturup güneşin en etkili olduğu saatlerde kitabınızı okuyup dinlenebilirsiniz.

Burada 4 gece kalmayı planlıyoruz. Genel olarak insan profili gerçekten çok iyi ve kamp kültürünü çok güzel benimsemişler. Kimsenin kimseye zararı yok ve herkes yardımsever. Ayrıca ünlülerin de uğrak yeri. Bu gün 2. günümüz. Sonraki 2 gün de sanırım yine bu güzellikte geçer. Kaş kamp alanına geldiniz ve görülmesi gereken yelere de uğramak istiyorsanız aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Kaş’ta Görülecek Yerler

Kaş Camping’e Nasıl Gidilir

 

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir